Ladislav Pokorný měl již od svého mladí jednu, na brankáře nezvyklou, zálibu. Střílení branek. On sám si vede o své střelecké produktivitě statistiky, díky nimž se dnes může rovnat světovým brankářům, jakým byl například právě paraguayský fenomén Chilavert. „ Statistiky si vedu a zatím jsem podle nich došel k závěru, že jsem vstřelil jednašedesát gólů. To znamená, že na můj velký brankářský vzor mi schází jedna branka,“ sdělil pozoruhodnou skutečnost brankář Třebovle.

Podle oficiálních statistik vstřelil Chilavert šedesát dvě branky, tudíž bude zajímavé sledovat, kdy Pokorný vyrovná a především překoná tuto úctyhodnou cifru vstřelených branek.

A z jakých situací střílí útočně laděný gólman nejčastěji branky? „Většinu gólů dávám z penalt, mám na nich docela dobrou úspěšnost. Je pravda, že se občas i trefím ze standardky, ale tam musím dávat pozor, abych netrefil zeď. Jinak bych musel hodně rychle sprintovat zpět do branky. Snažím se buď dát branku, anebo se radši netrefit mezi tři tyče,“ podotýká s úsměvem na tváři populární brankář.

Pokorný, který ve své kariéře pendloval mezi mateřskou Třebovlí a nedalekými Plaňany, již od dorosteneckého věku zaměstnával své brankářské protivníky početnými střelami. Ba dokonce několikrát v zápase střídal a na část hry se stal chladnokrevným útočníkem. „Jo, to je pravda, takhle občas jsem do toho útoku opravdu chodil, ale nyní se již věnuji jen práci v bráně,“ dodává dobře naložený chlapík, kterému v mrštnosti nebrání ani nějaké to kilo navíc.
Na závěr Láďa Pokorný povyprávěl Deníku i jednu historku, která se mu přihodila, při útočném manévru v pokutovém území soupeře. „Kopal jsem přímák a trefil jsem zeď. Míč se dostal zpátky ke mně, udělal jsem kličku a v pokutovém území mě faulovali. Nejen, že se penalta nepískala, ale já jsem si ještě k tomu vyhodil rameno,“ popsal brankář nevšední zranění, které se jen tak každému gólmanovi nepřihodí. A zvláště tak daleko od jeho svatyně.

Ladislav Pokorný

Narozen: 23. ledna 1976
Vzdělání: vyučen zámečníkem
Rodina: ženatý, dcera Eliška (2,5)
Kariéra: Třebovle, Plaňany
Největší úspěchy: 3. místo v I. B třídě (Plaňany), postup do okresního přeboru (Třebovle)
Koníčky: rodina a fotbal

David Solnař