Pár nebezpečných centrů ze stran do šestnáctky, ale pak jen rány mimo tyče. A spíš hodně vysoko nad bránu. To byly dlouhou dobu nejrušnější momenty zápasu, na který se přišlo podívat pět stovek diváků. Spíš než fotbal ale viděly boj.

Teprve čtvrt hodiny před koncem začalo být na trávníku živo. Postarali se o to hosté. Kapitán Čapek parádním pasem vysunul střídajícího benjamínka zásmucké družiny Miroslava Černého, ten potáhl po pravé straně, možná trochu bojácně zacentroval na opačnou stranu velkého vápna na zkušenějšího spoluhráče Kargla, který se po zpracování nerozpakoval vypálit. Tyčka! Diváci ale nestačili ani vydechnout a balon se přece jen kutálel do sítě. To osmnáctiletý mladíček Černý využil nedůslednosti svého strážce Jiřího Snížka a odraženou ránu pohotově doklepl.

„To je skvělé, po dlouhé době se jdu podívat na bráchu a hned dá gól,“ radovala se v publiku Dáša „Dagy“ Černá, sestra úspěšného střelce.

„Ale vždyť už mě viděla dávat branky u nás doma v Bečvárech, nic extra, není potřeba z toho dělat vědu. Bylo to štěstí, že se ke mně míč odrazil,“ usmál se skromně autor prvního gólu a odchovanec bečvárecké kopané, který je v Zásmukách na půlroční hostování.

Role dokonalého hrdiny podvečera mu ale nebyla přána. Domácí vyrovnali.

Dělbu bodů zajistil kanonýr Bedřich Novotný. Ten v 81. minutě využil zmatků v hostující obraně, vřítil se do vápna a napálil poskakující odražený balon pod břevno.

Kouřim - Zásmuky 1:1

Branky: 81. Novotný – 74. Černý. Rozhodčí: Procházka. ŽK: Čapek, Durňák, Chochola, Lanc, Pavlík (všichni Zásmuky). ČK: 86. Pavlík (Zásmuky). Diváci: 500. Poločas: 0:0.

Kouřim: Havránek – Teplý, Skalický, Čáp, J. Snížek – Dvořák, Pokorný, M. Snížek, Břečka – Novotný, Kuchař (63. Bradáč).

Zásmuky: Kopřiva – Lanc, Chochola, Durňák, Čapek – Sobotka (81. Pavlík), Melich, Vondra, Benda (67. Papírník) – Kargl, Mareček (55. Černý).

Ohlasy z utkání čtěte ZDE.