Varování Tročáka, který mezi rukama brankáře propálil míč do tyče si Kouřim nevzala k srdci, a tak když na něj po rohovém kopu obránci pozapomněli, poslal Čáslav do vedení.

A nebylo to naposledy, co hosté dostávali před kouřimskou brankou až příliš prostoru, naštěstí bez gólového trestu.

Vedení hosté navýšili s nechtěnou pomocí Skalického. Od něj odražený míč doputoval za brankovou čáru a šance Zenitu narůstaly. To Kouřim příliš příležitostí na změnu stavu neměla, do náznaku ohrožení branky se dostal dopředu se vysouvající Lapáček a střídající Břečka, šanci M. Snížka vyřešil Míšek.

Na druhé straně se Klíma asi nejvíce natahoval při malé domů Skalického. Největší příležitost Kouřimi na kontaktní branku překazila tyč po přímém kopu M. Snížka.

„Nemám hráčům co vytknout. Bylo vidět, že hráči fotbal hrát umí, jen si to musí srovnat v hlavě a chtít ho tak hrát každý týden. Mužstvo má velký potenciál, ale má velký problém dobré výkony opakovat, proto jsme tam, kde jsme. Těžký soupeř, těžký terén, těžké prostředí, ale výhra je zasloužená a paradoxně bez hráčů áčka. Určitě patříme ke špičce. Že tam nejsme, je jen naší vinou," řekl čáslavský trenér Jiří Antoš.

„Není to na dlouhé povídání. Hráli jsme špatně, na rozdíl od jiných zápasů jsme šancí měli úplné minimum, od první minuty byla Čáslav lepší a zaslouženě vyhrála,“ kriticky zhodnotil výkon svých svěřenců Jiří Mašata, kouč Kouřimi.

Kouřim – Čáslav B 0:2

Branky: 23. M. Tročák, 68.Vašíček. Rozhodčí: Martin Vlk. ŽK: 3:3. Diváci: 250. Poločas: 0:1.

Kouřim: Klíma – Novák, Skalický, Lapáček, J. Snížek – Teplý, M. Snížek, Pokorný, Brožek (58. Břečka) – Kesner (65. Šimonovský), Novotný.

Čáslav B: Míšek – Oliva, Svoboda, P. Holík, Váňa – Vašíček (87. J. Holík), Janda, Susser, Tomíšek (89. Král) – Matoušek (92. Krupička), M. Tročák.

Miloslav Kapic