Zřejmě vlastní nedisciplinovanost pomohla soupeři připravit vedoucí Kouřimi první prohru v soutěži a ještě na domácím hřišti. Na některá rozhodnutí hlavního rozhodčího reagovali hráči podrážděně a už v první půli klesl počet domácích fotbalistů na devět, když byl poměrně překvapivě vyloučen Kuchař a po něm si vyloučení zcela zbytečně vykoledoval bouřlivák Novotný.

Ve svižně hraném utkání těžili hosté z nedůslednosti domácí obrany, která nejprve při kopu z rohu zapomněla na Kudelu, stejného hráče později znovu nedokázali těsně obsadit.

Domácím se podařilo vyrovnat z trestného kopu, spokojenější ale odcházeli do kabin přece jen hosté. Nepoměr hráčů byl na hřišti znát, hosté toho ale využít nedokázali a třetí branku docílili ze standardní situace.

Kouřimi se herně příliš nedařilo, scházely brankové příležitosti, což vzhledem k počtu hráčů bylo logické. Přesto se domácí dokázali vzepnout k závěrečnému náporu a z penalty za sražení M. Snížka snížit. Další brankové příležitosti si už ale nevypracovali.

"Byl jsem překvapen agresivitou domácích, s kterou jsme to měli velice těžké. Rozhodčí jejich zákroky ocenil kartami, proti devíti se nám ale hrálo špatně a domácí dobře bránili. Snažili se vstřelit kontaktní gól, naštěstí jsme dali třetí branku a jejich snížení z penalty už výsledek zápasu neovlivnilo. Se získanými body jsem spokojen, v Kouřimi se asi vyhrávat nebude, ale s výkonem spokojen nejsem. V druhé půli jsme se zalekli, že jich je pouze devět," řekl po utkání trenér Neratovic Jiří Kafka.

"Ze začátku jsme se asi nechali hrou Neratovic poněkud zaskočit a bohužel přišla ta nešťastná vyloučení, dle mého soudu zřejmě po právu. Ale červené pro Novotného předcházel nepotrestaný faul na Martina Snížka. I v devíti jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, myslím, že hosté si vyhrát nezasloužili," prohlásil trenér Kouřimi Jiří Mašata.

Kouřim – Neratovice-Byškovice 2:3

Branky: 27. M. Snížek, 85. Dvořák z PK – 8. a 40. Kudela, 75. Mráz. Rozhodčí: Hůla. ŽK: 3:3. ČK: 30. Kuchař, 44. Novotný (oba Kouřim). Diváci: 170. Poločas: 1:2

Kouřim: Klíma – Novák (70. Břečka), Čáp, Skalický, J. Snížek – Dvořák, M. Snížek, Teplý, Kesner – Kuchař, Novotný.

Neratovice-Byškovice: Zavadil – Kadlec, Mráz, Šimáček, Jakub Pajkrt – Palanský, Nezbeda, Hoffman (71. Máca), Šmíd – Müller (80. Jiří Pajkrt), Kudela (60. Doubek).

MILOSLAV KAPIC