„Fotbal rozhodně není čistý a všichni to vědí,“ přidal se kapitán FK Kolín Ladislav Doseděl.

Herverta policie obvinila z podplácení a hrozí mu roční vězení. Prý se snažil ovlivnit tři jarní duely České fotbalové ligy, z níž FK Kolín pravděpodobně sestoupí. Rozhodčí totiž nabízený úplatek nepřijali a Kolín v těchto utkáních neuspěl.

Sám Zdeněk Hervert tvrdí, že se vše vysvětlí. A do té doby nehodlá případ komentovat.

Korupční skandál okamžitě rozdělil kolínskou sportovní veřejnost na dva tábory. Jedni Hervertovi potíže přejí, jiní stojí při něm. Jako třeba Martin Kalenda, trenér B – mužstva a mládežnických týmů FK Kolín. „Spoustě lidí Zdeněk Hervert vadí a mají z jeho problémů radost. Ale ať se každý podívá, co tady dokázal vybudovat. Jen se běžte podívat do Borků, jak tam každé odpoledne trénují děti ve sportovním centru mládeže,“ vyzval Kalenda.

A na celou kauzu má svůj názor. Podle něj za vším stojí komplot rozhodčích. „Nemají Kolín rádi. Zdeněk Hervert je totiž dlouhodobě pověstný svou čestností. Nikomu nechtěl nikdy dát peníze jako úplatek. Rozhodčí štvalo, že si v Kolíně na nic nepřijdou, protože Hervert vždycky tvrdil, že si jeho tým musí vše uhrát na trávníku. Proto mi nejde do hlavy, že by to udělal teď,“ řekl Kalenda a přidal další zajímavé teorie, které vám nabídneme v pátečním vydání Deníku.

Ještě ve středu jsme se ale pokusili na policii zjistit, jak se vůbec detektivové na Hervertovu stopu dostali. A zda třeba nedostali „horký tip“ od rozhodčích, kterým se údajně Kolín znelíbil.

Mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Roman Skřepek však pouze zopakoval, že se ke kauze dostali na základě vlastní operativy. „Pochopte, nemohu vám říci víc, abychom si úplně nezavřeli cestu k důležitým informacím,“ podotkl Skřepek.

A o otázce možného komplotu rozhodčích odmítl spekulovat.

„Do toho se rozhodne nebudu pouštět. My se důvodně domníváme, že došlo k trestnému činu. A sportovní pozadí celé věci není pro naši práci důležité,“ upřesnil policista.

Více o kauze čtěte vpravo od článku v rubrice "Související články".