„Před začátkem sezony jsem byl osloven, zda bych neposílil s několika našimi hráči, kteří by měli zájem ,tým hrající krajský přebor - Rohožník Praha, který by chtěl postoupit do divize A, kterou jsme vloni tak neúspěšně zakončili. Ale nakonec základ hráčů, který v našem týmu působil, byl pro zkusit hrát futsal dál za Kolín, tak jsem do toho opět šel a činnost našeho klubu obnovil, respektive neukončil,“ řekl hrající kouč Michal Škopek.

Jeho tým čeká oproti minulým letům jedna zásadní změna. Tato soutěž se hraje turnajovým systémem, což znamená, že se v jeden den sjedou třeba čtyři týmy a hrají každý s každým, pak je 14 dní volno a pak zase, ale s jinými týmy tabulky,“ objasnil Škopek.

Ten vidí ještě jedno velké plus. „Soutěž pro nás nebude také tak finančně náročná. Počítám, že bude asi o 30 tisíc levnější než předešlá. Zatím přislíbilo docházku asi 15 hráčů, ale nic nebrání tomu, aby se dveře do našich řad otevřela pro nové, především mladé hráče,“ podotkl Škopek.

A s jakými cíly do ní Kolín vstupuje? „Vzhledem k tomu, že tuto soutěž neznám, nejsem schopen předpovídat naše ambice. Každopádně úkolem číslo jedna je nehrát špatně jako v loni, ale hrou se pobavit a zpříjemnit si zimní fotbalovou pauzu,“ uzavřel Škopek.

První turnaj sehraje Kolín již tuto sobotu, a to v Odolena Vodě. Příští víkend v neděli se mužstvo představí doma, protože druhý turnaj se hraje od 9.00 hodin v hale Stap baru.