Bakov – SKP Kolín 3:2K nedělnímu dopolednímu zápasu odjížděli kolínští futsalisté do Mladé Boleslavi, kde v rámci třetího kola druhé futsalové ligy změřili síly s Bakovem nad Jizerou. S týmem, který v minulosti patřil ke špičce 1. ligy. V současnosti tým vede kouč Baborák, který je zároveň trenérem reprezentace do 21 let, a proto tedy i většina hráčů tohoto týmu jsou mladí reprezentanti.

Zápas začal velmi opatrně, kdy se soupeři jen „oťukávali“, až později se postupně domácí svou aktivitou začali více prosazovat a měli více ze hry. Ale hosté tentokrát po celou dobu zápasu hráli velmi disciplinovaně a především v obranné fázi se jim dařilo eliminovat útočné akce domácích.

Skóre se měnilo až v polovině první půle, kdy na přízemní střelu k tyči nedokázal Sapík reagovat. Hosté z Kolína ale velmi rychle dokázali odpovědět a srovnali na 1:1. To se přesně trefil Funda.

V závěru poločasu se domácí opět ujali vedení, kdy Souček nedoskočil na dlouhý bránkářův pas a domácí útočník pohodlně prostřelil jinak velmi dobře chytajícího Sapíka.

Druhý poločas nezačal dobře pro v pohodě hrajícího Škopka, který musel odstoupit ze hry pro obnovené zranění. Domácí sice po dlouhodobém obléhání kolínské branky dokázali zvýšit na 3:1. V závěru však hosté svou narůstající aktivitou snížili Součkem z trestného kopu. V úplném závěru mohl vyrovnat Funda, ale brankáře hostí bohužel z dobré pozice nepřekonal.

„K tomuto zápasu jsme odjížděli ve velmi oslabené sestavě. Sice byl už Souček, ale pro zranění chyběl Váňa, Špitálník. Hovorka pro nemoc a Hubšt z pracovních důvodů. Přesto tým odehrál celé utkání velmi dobře a pozorně, i když domácí byli pohybem aktivnější. V závěru jsme dosahovali alespoň na spravedlivou remízu. Ale bohužel,“ hlesl po zápase hrající kouč Michal Škopek.

Sestava a branky: Sapík - Škopek, Pangrác, Kloboučník, Vacek - Funda 1, Slezák, Souček 1. Poločas: 2:1.