Zásmuky – Poděbrady 0:3

Kargl v obrovské šanci trefil pouze tyč a od té chvíle se domácím hráčům přestalo dařit. Tlačili se do útoku, ale nepřesnosti v rozehrávce je nepouštěly k vážnějšímu ohrožení Martincovy branky. Zadařilo se naopak na druhé straně a jeden z rychlých protiútoků dotáhnul k vedoucí brance Jirásek. Než se domácí stačili po přestávce soustředit na hru, museli spolknou další hořkou pilulku. Kasák využil ostrý centr z křídelního prostoru a hlavou poslal míč do zásmucké branky. Třetí brankou, ranou z dálky k tyči, popravil Zásmuky Ilič. Domácí museli více myslet na útok, což Poděbradům vyhovovalo a okénka v obraně několikrát řešil Kopřiva na poslední chvíli. Hra Zásmuk byla přes veškerou snahu značně chaotická, téměř nic se jim nedařilo a tak si velikonoční koledu v podobě plného bodového zisku zaslouženě odvezl soupeř z Poděbrad.
„Přijeli jsme oslabeni o některé hráče, ale ostatní zde předvedli zodpovědný výkon. Chtěli jsem bod, vezeme tři a velice důležité v cestě za záchranou. Soupeř nás v prvním poločase zlobil měněním míst, naštěstí nedokázal šance proměnit. Do odchodu do kabin se nám podařilo vedení udržet, myslím si, že po třetí brance soupeř značně znervózněl a nevěděl, co má hrát. Teď potřebujeme bodovat se Sokolčí a potvrdit vzestup v tabulce. S dnešním výkonem kluků jsem spokojen,“ řekl trenér Poděbrad Jan Bartheldy.
„Soupeře jsem zřejmě podcenili, neproměnili naše šance a výsledek hovoří za vše. Museli jsme improvizovat v sestavě, po Čáslavi je na delší čas mimo hru Ondrík a nedařilo se tam příliš ani Bečvaříkovi. Dnes se nám utkání prostě nepovedlo,“ řekl zásmucký předseda, tentokrát ve funkci vedoucího mužstva, Milan Vojtíšek.

Branky: 39. Jirásek, 50. Kasák, 56. Ilič. Rozhodčí: Chovanec. ŽK: 1:4. Diváci: 120. Poločas: 0:1.

Zásmuky: Kopřiva – Pavlík, T. Durňák, Vondra, Lanc – Sobotka (29. Bečvařík), Melich, Volf Benda (68. Papírník) – Kargl, Černý (57.A. Durňák).

Poděbrady: Martinec – Novák, Homola, Suchánek, Poděbradský – Jelínek, Rulc, Fořt, Jirásek – Kasák (78. Brtek), Ilič (91. Lacina).

(Miloslav Kapic)