Zásmuky – Nymburk 2:1

Hosté postupně přebírali aktivitu a pro Zásmuky bylo stále více obtížnější, dostat se před soupeřovu branku, nebo jí dokonce ohrozit. Největší šanci jim připravil gólman Doležal, když neudržel lehký míč v rukavicích. Jenže nikdo z domácích nebyl v té době nablízku.

Na druhé straně zaměstnal střelou z dálky Kopřivu Nedorost, v další slibné příležitosti pálil potom vysoko nad. Rozhodujícím momentem byl Kulhánkem prováděný přímý kop a Marešova teč, která vyřadila Kopřivu ze hry.

Ovšem druhý poločas už byl podle not domácího trenéra. Zásmuky soupeře předčily bojovností a nasazením, přidaly na pohybu. Polák doslova propasíroval míč do branky po Lancově výletě do pokutového území a potom si vzal slovo Čapek. Zpětnou přihrávku Poláka ještě nasměroval do tyče, ale potom ranou z dálky vystřelil pro Zásmuky i s přispěním Doležala vítězství.

Nymburk se snažil, ale ztroskotal na nepřesném zakončení gólových příležitostí. Naopak Zásmuky mohly do otevřené obrany a jednou i opuštěné branky vítězství pojistit, Lev ale nezakončoval s chladnou hlavou.

„Domácímu utkání jsme podřídili taktiku, chtěli jsme hrát útočněji a více dopředu. Chtěli jsme v první polovině, kdy je ještě dost sil, dostat soupeře pod tlak, bohužel se nám to nepodařilo. O přestávce jsme si řekli, že musíme navázat na prvních dvacet minut. Hráči to dodrželi, šli za vítězstvím a výsledek vybojovali. Byly tam i pěkné akce, další dvě, tři branky jsme ještě mohli dát. Trochu nám ještě skřípe souhra útočníků. Dnes tam ale nechali a nejen oni srdíčko a jsem rád, že se držíme v těch vyšších patrech tabulky,“ řekl po utkání trenér Zásmuk Luboš Vondra.

Branky: 50. Polák, 71. Čapek – 29. Mareš. Rozhodčí: Matějček. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 0:1.

Zásmuky: Kopřiva – Kotek, Hanuš, Lanc, Hemelík (81. Benda) – Kukla (69. Vaněk), Melich, Čapek – Lev, Navrátil (60. Mareček), Polák.

(Miloslav Kapic)