U. Janovice – Zásmuky 2:3 (1:0)

Lepší úvod si uhlíři mohli těžko přát. Již ve 3. min skončila střela z kopačky Mil. Čálka pomoci teče Hanuše za zády překvapeného Kopřivy – 1:0. Hostující hráče ale inkasovaný gól nijak nepoložil, naopak se snažili o vyrovnání. Ve 20. min podskočil Vančura dlouhý míč, čehož využil Kargl k náznaku brejku. Jeho centr adresovaný Kotkovi překazil Kopecký. Gólovou asistenci si nepřipsal Kargl ani o dvě minuty později, kdy nabil Bečvaříkovi - jeho střela skončila těsně nad domácí svatyní. Možnost k navýšení skóre měli uhlíři ve 28. min. po rohovém kopu Čálka a nepovedeném zakončení Churavého se míč stočil k Vančurovi, jenž těsně minul bránu. Konec poločasu přinesl vzrušení na obou stranách. To se nejdříve vyznamenal Hromádka po hlavičce Bendy, na druhé straně po nahrávce Wolfa nepřesně zakončoval T. Kulhánek.

Do druhého poločasu Zásmuky doslova vlétli. Střelu J. Špitálníka zblokoval Vančura, Kargl hlavičkoval přímo na Hromádku, Pechar zakončoval těsně nad bránu. V 53. min po centru Pechara dokázal ještě Hromádka reagovat na střelu Melicha, na dorážku Bendy však již nestačil – 1:1. O dvě minuty déle bylo pro uhlíře ještě hůře, neb obrat ve skóre za asistence Melicha dokonal Pechar – 1:2. Uhlíře dokázal udržet nad vodou svými zákroky Hromádka – v 59. min vychytal J. Špitálníka, v 61. min Čapka. Nedáš – dostaneš, stará pravda, která se naplnila i tentokrát. Po centru Wolfa vyrovnal skóre Čálek – 2:2. V 75. min po centru Čálka rozvlnil síť R. Špitálník, ovšem pro ofsajd nebyl gól uznán. Více důvodů k radosti tak měl J. Špitálník, hrající v zásmuckém dresu. V 83. min po nahrávce Kargla zakončil brejk hokejovým blafákem a rozhodl tak o třech bodech pro svůj celek – 2:3.

Trenér uhlířů Milan Knížek viděl dva různé poločasy. „První poločas vedeme 1:0, v kabině jsme si řekli, že budeme hrát svoji hru, ale ve druhý půli nastal totální chaos. Kluci se v obraně nezajišťovali, nebránili jsme," rozčiloval se kouč. Uhlíři se potýkají i se sestavou, na což Knížek též poukázal: „Máme velice úzký kádr. Jakmile vystřídáme jednoho hráče, tak se naše koncepční hra mine účinkům. Nemáme kádr dost široký, abychom mohli střídat, když je někdo zraněný.“ Během zápasu musel nuceně opustit hrací plochu Kopecký. „Má asi něco natažený, jestli je to křeč, nebo sval, ještě přesně nevím. Už to snad pominulo, uvidíme,“ zakončil tak trochu s obavou možného oslabení pro další zápasy Knížek.

„Z obou stran to bylo herný, fotbalový, docela pohledný," uvážlivě volil slova hostující trenér Josef Jůza. „V první půli to bylo od nás takový ustrašený. Domácí dali góla již ve 3. minutě, i když náhodného," připomněl Jůza Hanušem tečovanou střelu Čálka. „Přestal se hrát agresivní fotbal, hrálo se pod vlivem strachu," nebyl spokojen s první polovinou utkání trenér. „Druhou půli se to změnilo, Zásmuky začaly jezdit, hrát, bojovat. Začaly také padat branky, od čehož se odvíjel celý zápas. Na druhý poločas nastoupil v hostujícím dresu Jirka Špitálník, jenž hru hodně rozhýbal. „Máme hráče, který to mají v první půli rozbít, Jirka Špitálník je pohyblivější, techničtější, umí dát gól," řekl trenér. V dalším zápase nastoupí Zásmuky proti Čáslavi B. „Z toho mám trochu strach, já doufám, že to nebudou mít zkombinované s A-týmem, hrajeme doma, každopádně bych chtěl tři body,“ zakončil zásmucký trenér.

Branky: Mil. Čálek 2 - Benda, Pechar, J. Špitálník. Rozhodčí: Pavelka – Voldan, Nepraš. ŽK: 2/2 (Novotný, Uher – Pechar, Kargl). U. Janovice: Hromádka – M. Kulhánek, Uher, Novotný, Voj. Vančura – Hrstka, T. Kulhánek (46. R. Špitálník), Kopecký (70. Hurt), Wolf (82. Forman). Zásmuky: Kopřiva – Kotek, Hanuš (32. Mareček), Lanc, Čapek – Pechar, Bečvařík, Melich, Benda – Kargl, Černý (46. J. Špitálník).

Zdroj: Ladislav Brandejský