Zásmuky – Poděbrady 3:1

Než se stačili diváci i hráči rozkoukat, inkasovaly Poděbrady první branku. Kargl nepohrdnul precizní přihrávkou do středu obrany a zkoprnělí obránci jen sledovali gólové zakončení.

Poděbrady sice nastoupily bez čtyř hráčů základu, bodovou nadějí se ovšem netajily a jejich přání tak dostalo první ránu. Hrály sice aktivně, ale na brankové příležitosti vedli na plné čáře domácí. Druhá pohroma pro hosty přišla po půlhodině hry a verdikt rozhodčího nemohli ještě dlouho překousnout. V pokutovém území se Hrabal s Karglem ocitli na zemi, pravděpodobně mezi nimi došlo ke strkanici, či přesněji řečeno kopanici, za kterou hlavní rozhodčí nařídil penaltu a Hrabalovi ukázal červenou kartu. Hostům se nelíbilo, že v inkriminovaném okamžiku se hra již dávno odehrávala mimo pokutové území a hlavní situaci nemohl vidět. Třetí brance v síti hostů zabránilo břevno po Bendově střele.

Do druhé půle nastoupili hosté velice útočně naladěni, stejně jako před přestávkou nedokázali ale útočné akce dotáhnout do střeleckého zakončení. Naopak se prosadili domácí, třetí brankou zakončil vydařenou spolupráci se Špitálníkem Kargl. Za neustávající aktivitu se odměny dočkaly také Poděbrady. Jirásek využil Pecharovy ztráty míče, po sólovém průniku přehodil Kopřivu a stanovil konečný výsledek. Do konce utkání si Zásmuky výsledek pohlídaly. V utkání především hostům ukázaly, že vítězí ten, kdo dává branky, má šance a střílí, Poděbrady byly v tomto neškodné.

„Na těžkém terénu jsme si dokázali vypracovat gólové šance, hosté v tomto směru zklamali. Myslím si, že rozhodla neukázněnost a vyloučení Hrabala, který kopnul ležícího Kargla. Celou situaci jsem dobře viděl, stál jsem v úrovni u postranní čáry. Do té doby byly Poděbrady velmi aktivní,“ řekl k utkání vedoucí mužstva Zásmuk Tomáš Švach.

„Nevydařil se nám začátek, po chybě jsme inkasovali. Svou hrou, chybou i nepřesností rozhodčích jsme domácím dnes napomohli. Rozhodla penalta a Hrabalovo vyloučení. Tu situaci jsem dost dobře neviděl, ale rozhodčí také ne, zákrok pískal teprve na pokyn pomezního. Jinak si myslím, že rozhodčí nerozhodovali jak měli. Objektivně vzato, tady jsme vyhrát nemohli,“ řekl po utkání trenér Poděbrad Jan Bartheldy.

„Upadnul přede mnou útočník domácích, já jsem následně přepadnul. Vstal jsem a najednou slyším píšťalku. Je možné, že jsem na něj šlápnul, když jsem vstával. Hlavně ale rozhodčí vytáhnul okamžitě červenou kartu, aniž by se poradil, protože jak sám přiznal, zákrok neviděl,“ popsal spornou situaci vyloučený Marek Hrabal.

Branky: 1., 36., 53. Kargl (2 z PK) – 78. Jirásek. Rozhodčí: Prislupský. ŽK: 1:1. ČK: 36. Hrabal (P). Diváci: 80. Poločas: 2:0.

Zásmuky: Kopřiva – Kotek, Hanuš, Mareček (67. Lanc), Čapek – Pechar, Melich, Bečvařík (46. Špitálník), Benda – Kargl, Černý.

Poděbrady: Špaček – Pokorný, Hrabal, Suchánek, Poděbradský – Jelínek, Jirásek, Rulc, Voříšek (67. L. Novák) – M. Novák, Vaněk.

(Miloslav Kapic)