Zásmuky – Bakov 5:2

Zásmuky se nezalekly soupeře z opačného pólu tabulky, konečně se jim střelecky zadařilo a uštědřily Bakovu pěkný výprask. Bakov nepotvrdil svoji pozici v tabulce a po zásluze zanechal všechny body domácím, když zklamal v útoku a v obraně se dopouštěl chyb, za které zaplatil brankami.

Skóre otevřel nekompromisní ranou uvnitř pokutového území Melich. Hosté srovnali brankou jako přes kopírák, jenže v zápětí Bečvaříkovu střelu usměrnil tělem jeden z obránců do vlastní sítě. Po přestávce se hlavou po rohovém kopu připomněl kanonýr Kargl a poté si ještě připsal dvě gólové nahrávky Špitálníkovi a Marečkovi. Hosté snižovali s pomocí Čapka, který nepřesnou přihrávkou vyslal do úniku Mlynku.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Nevím sice, jestli není výsledek pro hosty příliš krutý, ale dnes se nám po delší době dařilo střelecky. Druhou branku jsem soupeři dovolili vstřelit po naší chybě, ale naštěstí Mareček odpověděl pátou brankou. Soupeř příliš šancí neměl,“ řekl po utkání vedoucí mužstva Zásmuk Tomáš Švach.
„Zásmuky nás zaskočily. Dostáváme příliš laciných branek po hrubých a taktických chybách. Je to ale dlouhodobější problém. Dnes jsme inkasovali branky hlavou po centrech, nebyli jsme dostatečně důslední a důrazní před vlastní brankou. A také hra dopředu byla dnes tragická,“ řekl k utkání trenér Bakova Ladislav Špringer.

Branky: 22. Melich, 33. Bečvařík, 55. Kargl, 69. Špitálník, 85. Mareček – 30. Beran, 75. Mlynka. Rozhodčí: Machýček. ŽK: 3:1. Diváci: 120. Poločas: 2:1.

Zásmuky: Kopřiva – Kotek, Mareček, Hanuš, Čapek (76. Papírník) – Pechar, Melich (83. Gregor), Bečvařík, Benda – Černý (56. Špitálník), Kargl.

Bakov: M. Beran – Pelant, Flodrman, Sedláček, Nekola – Kvapil, Frelich (69. Hammer), Pavlousek (86. Janura), Bláha, J. Beran – Resl (68. Mlynka).

(Miloslav Kapic)