Zásmuky – Pyšely 2:1

Nevěřícně kroutili hlavami diváci po závěrečném hvizdu. Ti z Pyšel, jak je možné ztratit vedení a ještě nakonec prohrát, ti ze Zásmuk zase nad neuvěřitelným obratem a katastrofální chybou hostujícího Fraňka v brance.
Hosté mohli odcházet do kabin za dvougólového vedení, ale míč směřující do opuštěné branky skončil na břevně. Jedinou branku prvního poločasu tak zaznamenal z přímého kopu Přibyl, jeho přízemní střela Kopřivu trochu překvapila a hlavně před ním dupla.

Domácím se přes stálou snahu nedařilo, jen obtížně hledali cestu před soupeřovu branku a zdálo se, že k vážnějšímu ohrožení nemají sílu. Pyšely, herně určitě lepší, nedokázaly převahu ani brankové příležitosti využít a přišel trest. Střídající a agilní Papírník nejprve sám hlavou ohrozil brankáře, aby o několik minut později přistrčil míč Karglovi a ten rozpomenul na jarní střeleckou formu. Hřebík do pyšelské rakve potom zatloukl Čapek. Jeho polovysoká střela z velké dálky prošla gólmanovým děravým košem.

„Fotbal nemá logiku. Ve všem jsme dnes byli za soupeřem až druzí. Šance jsme si vlastně nevypracovali, ale když přišla, Kargl ji proměnil. Vůbec se nám nedařilo, ale bojovali jsme, dřeli, za to musím kluky pochválit a nakonec nám vrchovatě přálo štěstí,“ stále nemohl vítězství uvěřit vedoucí mužstva Zásmuk Tomáš Švach.
Trenéra Pyšel velmi rozladila jedna ze situací před zásmuckou brankou. „Domácí obránce zahrál na zemi rukou, nechápu, že rozhodčí tuto situaci nepotrestal pokutovým kopem. Jinak to bylo pro nás smolné utkání, celý zápas jsme byli lepší, domácí až v závěru vyvinuli trošku tlak. Nedali jsme několik slibných příležitostí jak v první, tak v druhé půli a potvrdilo se, že v takovém prostředí a zápase jedna branka nestačí. Navíc, dostat takový gól ze čtyřiceti metrů, to se nesmí stát, bohužel se to stalo a to nás pohřbilo. Myslím si, že to je naprosto nezasloužená porážka,“ řekl k utkání trenér Pyšel Zdeněk Machač.

Branky: 82. Kargl, 88. Čapek – 35. Přibyl. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 2:5. Diváci: 100.Poločas: 0:1.

Zásmuky: Kopřiva – Kotek, Lanc (32. Gregor), Hanuš, Čapek – Černý (46. Papírník), Melich, Bečvařík, Benda (59. Mareček) – Kargl, Špitálník.

Pyšely: Franěk – Přibyl, Kondáš, Zoubek, Douda – Moravec (74. Fuksa), Kulhavý, P. Štěpán, O. Štěpán – Čáp (90. Mastný), Páv (63. Sisel).

(Miloslav Kapic)