FK Kolín - Náchod/Deštné 0:1

Náchod má ve svém středu šest krajských reprezentantů Královéhradeckého kraje, jehož cílem je postup do žákovské ligy. Tato kvalita se také projevila. Hosté vyhráli 1:0. Navíc Kolín dohrával bez vyloučeného Holečka, který byl těsně před koncem vykázán za nesportovní chování.

„Dnes jsme předvedli o sto procent lepší hru než minulý zápas, ale na bodový zisk to nestačilo. Přesto musím dnes kluky za výkon pochválit, i když je více než patrné, že hra na malém prostoru v rychlosti dělá většině hráčů veliký problém a na tom musíme přes zimu značně zapracovat,“ uvedl kouč starších žáků Karel Holeček.

FK Kolín: Kubát - Tafel, Wiedermann, Prostředník, Řehák - Králík, Holeček, Černohlávek, Tichý (45. D. Kmoch) - Bílek, Teslík. Poločas: 0:1.

FK Kolín – Náchod/Deštné 1:2

Mladší žáci sehráli smolné utkání. Nebyli horším týmem, ale neměli tolik štěstí jako soupeř.

„Do tohoto utkání jsme šli s tím , že nemáme co ztratit, jen získat, neboť soupeř hraje kombinačně a střílí poměrně dost branek. Naši hráči však bojovností a nasazením soupeři toho moc nedovolili, hra se odehrávala od vápna k vápnu,“ uvedl kouč mladších žáků Jan Meszároš. „Dvě minuty před koncem první půle ovšem přišla chyba ve středu obrany a soupeř na dvakrát dotlačil míč do naší sítě. Druhý poločas jsme začali náporem, podařilo se nám srovnat po standardní situaci. Akce se poté střídaly na obou stranách, ovšem jen po velké vápno a když to vypadalo, že bychom mohli získat nečekaný bod za remízu, přišel v samém závěru nepovedený odkop z kraje obrany přímo doprostřed velkého vápna a soupeř pohodlně skóroval a odvezl si šťastnou výhru. I přesto ale musím chlapce pochválit, přesvědčili se, že se dá hrát i se silnějšími celky, když k zápasu nastoupí zodpovědně a dají do zápasu srdíčko,“ dodal Meszároš.

Branka: 34. Randlíszek. Poločas: 0:1. FK Kolín: Kubát – Klatka, Procházka, Jelínek, Lacina – Kopáček (54. Terč), Randlíszek, Karkoš, Potůček – Karban, Urban.