Olympia Hradec Králové - FK Kolín 2:6

Starší žáci předvedli další vítězný zápas. O importu tří bodů rozhodli zejména skvělým prvním poločasem, kdy nastříleli soupeři čtyři góly.

Parádní představení odehrál hlavně Černohlávek, který konto Hradce Králové zatížil čtyřmi góly. Dobře mu sekundoval i David Kmoch, autor dvou gólů.

„Za parádního nedělního dopoledne jsme cestovali za soupeřem do Hradce Králové, kde nás čekal útulný stadion a domácí FC Olympia, která čeká na první jarní vítězství,“ uvedl trenér Kolína Karel Holeček.

Jeho tým od začátku soka jasně přehrával a v průběhu hry se dostal do vedení 6:0. Poté však kolínští hráči přestali plnit dané úkoly, každý chtěl vstřelit branku a byly z toho dva zcela zbytečné inkasované góly.

„Dnes mohu pochválit kvalitní úvodní dvacetiminutovku, ale již ne další fázi zápasu. Takovýto výkon ve zbytku utkání na ostatní soupeře rozhodně stačit nebude,“ podotkl Holeček.

Branky: Černohlávek 4, D. Kmoch 2. Poločas: 0:4.

FK Kolín: Lenc - Radek Fink, Šourek, Randlíszek, Adámek - Matějka, Teplý, D. Kmoch, Lindtner - Teslík, Černohlávek. Střídali: Handanagič, Charvát, Bílý, Roman Fink.

Olympia Hradec Králové- FK Kolín 2:1

V první polovině prvního poločasu se soupeři spíše hledali, hrálo se nepřesně především na polovině hřiště. V 15. minutě zahrávali domácí rohový kop a po nedůrazu v obraně hostů soupeř na poněkolikáté dotlačil míč do branky.

Od té doby začali mladší žáci Kolína hrát konečně fotbal a přineslo to šance. Vejr přešel přes tři hráče a vysunul Mužíka do samostatného úniku, který nedal brankář šanci a vyrovnal.

O dvě minuty později Kopáček trefil po přímém kopu Procházky břevno. V další možnosti Vejr vysunul do úniku Rosendorfa, který se zalekl brankáře a ten odkopl míč do bezpečí. Po půl hodině hry přišel závar před brankou domácích, ale Šindelář nastřelil na brankové čáře pouze protihráče.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a z úvodního tlaku se v 35. minutě prosadili opět ze standardní situace. „Bylo to jako přes kopírák. Neodkopneme míč a soupeř je ve vápně důraznější,“ hlesl kouč mladších žáků Miroslav Hubáček.

To ale nemusela být poslední pohroma pro hosty. Vzápětí totiž nařídil rozhodčí proti nim penaltu. Tu však brankář Nečas bravurně zneškodnil. Tím nalil do svých spoluhráčů novou krev a ti sevřeli soupeře na jeho vlastní polovině. Jenomže Kopáčkův trestný kop z hranice vápna končí těsně nad, přečíslení Procházka nedotáhne do finální přihrávky a střely Rosendorfa, Šindeláře a Vejra skončily v náručí bezchybného domácího brankáře.

Kolín si tak na své první vítězství v soutěži musí nadále počkat.

„Musím všechny kluky pochválit za dnešní výkon. Po celý zápas jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a minimálně bod si zasloužili, ale na to se nehraje. Musíme vstřelit branky a neinkasovat hloupě po standardních situacích. Hráli jsme proti kompletnímu ročníku 98, za nás nastoupilo sedm kluků ročníku 99 a vedli si velmi dobře,“ konstatoval Hubáček.

Branka: 23. Mužík. Poločas: 1:1.

FK Kolín: Nečas - Važan, Kopáček, Procházka, Exner - Rosendorf, Vejr, Šindelář, Salva - Matějka, Vondráček. Střídání: Mužík, Havrda.