Žižkov - FK Kolín 1:2

Za dalším divizním soupeřem cestovali starší žáci do hlavního města, přesněji do Horních Počernic, kde hraje mistrovské zápasy domácí Viktorka Žižkov.

Kolín k utkání odjížděl bez nemocných Teslíka, Kmocha a Šindeláře, ale již s Holečkem, kterému vypršel dvou-zápasový distanc. Hosté nakonec duel zvládli a domů přivezli tři body.

„Poděkování patří všem hráčům, kteří poctivě trénovali a podíleli se na zisku podzimních 23 bodů. Nicméně moc dobře víme, že je potřeba přes zimu dobře potrénovat a zkvalitnit herní projev. Jinak jsem rád, že se vytvořil výborný kolektiv, který umí máknout a na halových turnajích ho jistě stmelíme ještě víc,“ konstatoval trenér starších žáků Karel Holeček.

Branky: 23. Hubáček, 28. Tafel. Poločas: 1:2.
FK Kolín: Kubát - Tichý, Tafel, Řehák, Králík - Wiedermann (45. Šourek), Prostředník, Holeček, Hubáček - Bílek (45. Randlíszek), Černohlávek.


Žižkov - FK Kolín 0:2

Mladší žáci napodobili své kolegy a z metropole si odvezli také tři body.

„Tak nějak jsme věděli, co nás v Praze asi bude čekat, jelikož mužstvo Viktorky patří ke špičce divize. Kombinační hra již od zadních řad, držení míče na svých kopačkách co nejdéle. A protože jsem věřil, že mužstvo vydrží fyzicky, začali jsme soupeře napadat již v zárodku kombinací a to se nám vyplatilo právě při naší první brance, kdy Karban zařídil při napadání protihráče rohový kop, z něhož hlavou zařídil Procházka vedení. Ve druhé půli jsme se sice dostali pod mírný tlak, ale chlapci pracovali zodpovědně dozadu a nepřipustili soupeře do žádné gólové šance. Co šlo na branku, to měl spolehlivý Kubát a když se nám podařil útok do otevřené obrany a následném přelobování brankáře v 56. minutě Urbanem, přivezli jsme si zasloužené vítězství,“ uvedl kouč mladších žáků Jan Meszároš.

Branky: 19. Procházka, 56. Urban. Poločas: 0:1. FK Kolín: Kubát – Klatka, Procházka, Jelínek, Terč – Kopáček (50. Exner), Randlíszek, Karkoš, Potůček – Karban, Urban.