Velim – Jičín 4:2

Celou zimu žehral na koncovku. Že to tam mužstvu nepadá. Ale přišel první ostrý start a svěřenci Jakuba Stacha se předvedli v parádním světle. Řádili především v první půli, kdy měli místy až drtivou převahu. Tu nakonec vyjádřili i čtyřmi góly a celou řadou pěkných kombinací. Nutno však podotknout, že soupeř byl hodně slabý. Sice dal jeden gól, ale ten mu daroval brankář Hrdina, který podcenil rohový kop a Macháček tak měl usnadněnou roli.

Jenomže to už Velim vedla o čtyři góly. Nejprve se po rohu hlavou trefil Vítek, po něm se krásně položil do střely Vajgl a o minutu později předvedl parádní sólo Vácha, který se proháčkoval mezi třemi bránícími hráči a nefalšovaným bodlem trefil šibenici. Čtvrtý gól přidal z penalty Snop. A to domácí další šance zahodili. Dvakrát se neprosadil hlavou Kacafírek. Ve dvou případech nebyl úspěšný ani Vácha, jehož pokaždé vychytal gólman Puš.

Jestliže v prvním poločase připomínala hra Velimi slavnou Barcelonu proti Arsenalu nebo Realu Madrid, tak ve druhé půli se mohla rovnat spíš s Houslicemi. Chyběla mezihra, přesné zakončení. Soupeř se tak častěji dostával na dostřel domácí branky a také po zásluze vstřelil druhou branku. Domácí se ale nakonec o výhru strachovat nemuseli. Souboj lídra proti poslednímu týmu tabulky nakonec dopadl podle papírových předpokladů.

Branky: 18. Vítek, 26. Vajgl, 27. Vácha, 42. Snop z PK – 45. Macháček, 75. Malý. Rozhodčí: Klupák. ŽK: Snop – Veg. Diváci: 330. Poločas: 4:1.

Velim: Hrdina – Škarecký, Antoš, Marek, Vítek – Vácha (81. Psohlavec), Snop (46. Urban), Vajgl, Wolf – Kacafírek, Melechovský (46. Hruška).