,,Podzim mohu hodnotit velice kladně. Jsme na prvním místě s pětibodovým náskokem, takže jsem spokojen. Před začátkem jsme měli skromnější cíle. Samozřejmě vím, že za tím stojí i to, že skoro každý zápas jsme měli k dispozici tři nebo čtyři hráče áčka. Ale jinak by to ani nešlo, protože samotné béčko má kádr velice úzký,“ byl s podzimem nadmíru spokojen Jaroslav Češpiva.

Mezi nejlepší utkání podzimu Češpiva řadí to s Milovicemi, Rožďalovicemi a Ostrou. ,,Ale asi vůbec nejlepší bylo to v Sokolči. Před tím jsem měl před utkáním velký respekt a vlastně mám i po něm. Navíc jsme hráli oslabeni o tradiční opory béčka. Přesto jsme dokázali zvítězit,“ vyzdvihl výkon Velimi B.

Naopak trenér velimské rezervy nebyl spokojen s domácím soubojem se Sadskou a s utkáním v Nymburce, které se hrálo v posledním podzimním kole. ,,Byl to poslední zápas a hráči to trošku podcenili. Nehráli to, co hrát měli,“ nechal se slyšet velimský lodivod. Češpiva nikoho z týmu příliš vyzdvihovat nechtěl přesto jedno jméno řekl. ,,Dělám si sám pro sebe statistiky, ve kterých se započítává účast na trénincích, odehrané minuty, góly, asistence a tak dále. Z těchto statistik my vyšel jasný vítěz, a to Jarda Slavík, jenž byl naším nejlepším střelcem i nahrávačem,“ chválil trenér svého svěřence, který byl spolu s Nekolným za dvanáct branek nejlepším střelcem vyšších soutěží na kolínském okresu.

Zimní přípravu Velim B začala hned 4. ledna a nyní se účastní kolínského Zimního turnaje. ,,Přes zimu trénujeme třikrát týdně. Dvakrát máme zamluvenou umělku v Kolíně a jednou chodíme do tělocvičny, kde se věnujeme gymnastice a posilování,“ upřesnil plán zimní přípravy Češpiva.

Co se týká změn v kádru, v tom Češpiva ještě zcela jasno nemá. ,,A-tým asi bude zeštihlovat soupisku, takže i my budeme mít k dispozici méně hráčů. Nicméně mám od vedení přislíbeno, že by se udělali nějací hráči na hostování. Nic konkrétního však rozjednáno není,“ popsal kouč velimské rezervy.

Žádnou větší slabinu na svém týmu trenér během podzimu nezpozoroval, jen ho mrzí slabší tréninková morálka. ,,Není to jednoduché. Všichni hráči chodí do práce, a pak se stane, že nás na tréninku je málo. Jak říkám, hráčů B-týmu je zde deset. Z toho dva brankáři,“ vyprávěl Češpiva.

Překvapivou odpověď dostala otázka, s jakými cíli velimští hráči vstupují do jarní části I. B třídy. ,,Jak už jsem řekl, přesně nevím, jak bude vypadat tým pro jaro, takže i cíle se těžko stanovují. Ale budeme spokojeni, když se udržíme v horní polovině tabulky,“ sdělil poměrně skromné cíle na vedoucí tým Jaroslav Češpiva, trenér Velimi B.

Střelci
12 – Slavík
7 – Psohlavec
5 – Hájek
4 – Vojtíšek
3– Jeník
2 – Dejmek, Billý, Melechovský, Srp, Budinský
1 – Regner, Vácha, Jelínek

Sestava kola
4 – Slavík
3 – Vojtíšek, Srp
2 – Psohlavec
1 – Václavík, Melechovský

Denis Jeřábek