Velim B - Nymburk B 7:4

Utkání bylo pohledné a nakonec v něm padlo úctyhodných jedenáct branek. Vše začalo ve 12. minutě, kdy chyboval domácí Zajíc a hostující kapitán Kukla trestal. Naštěstí pro Velim o chvíli později vyrovnal pravý obránce Kyncl, ten se trefil zhruba z pětadvaceti metrů.

Ve 24. minutě poslal jistého vítěze soutěže do vedení Hájek, jemuž asistoval stoper Dejmek. Těsně před koncem poločasu měli hostující hráči možnost zahrávat trestný kop. K tomu se postavil Kukla a nejistého Daňka překonal.

,,První půle byla z naší strany jednoznačná. Asi nejlepší za celou sezonu. Bohužel tomu neodpovídal výsledek, když to bylo 2:2. Chyběla nám efektivita v zakončení a zbytečně jsme inkasovali," popisoval první půli Jaroslav Češpiva, úspěšný trenér Velimi B.

Druhý poločas začal lépe pro hosty. K přímému volnému kopu se opět postavil hostující kapitán a rázem Nymburk vedl. Daněk opět nemohl mít čisté svědomí. Chvíli na to byl ve vápně faulován Jelínek a Hájek vyrovnal. V 67. minutě přišla další slabší chvilka Daňka a Kukla se radoval počtvrté.

,,Bohužel náš gólman si dnes vybral slabší zápas," uvedl Češpiva. Naštěstí hráči v poli nelenili. V 78. minutě se radoval levý obránce Jelínek. O dvě minuty později se mezi střelce zapsal produktivní forvard Psohlavec. Jistotu tří bodů dal domácím dvěma góly střídající Ptáček. Velim tedy vstřelila sedm branek, a to ještě nastřelila břevno a tyč. Dokázala tím, že její postup do I. A třídy je zcela zasloužený.

,,Dnes jsme si chtěli utkání užít. Po duelu jsme přebírali medaile, pohár a trička. Ale přesto jsme dnes chtěli vyhrát. I když jsme věděli, že to nebude úplně jednoduché, protože Nymburk hrál o záchranu," rozmluvil se velimský lodivod. ,,Dnes jsem určitě spokojen. Soupeře jsme přehrávali. Měli jsme i další šance. Jen škoda, že jsme zbytečně inkasovali," uzavřel Češpiva.

Branky: 15. Kyncl, 24. a 53. Hájek (1. z PK), 78. Jelínek, 80. Psohlavec, 85. a 90. Ptáček - 12., 45., 47. a 67. Kukla. Rozhodčí: Laštovička. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 2:2. Velim B: Daněk - Kyncl, Dejmek, Soukup, Jelínek - Zajíc (46. Nedbal), Srp (78. Ulrych), Slavík, Kozel (60. Ptáček) - Hájek, Psohlavec.

Denis Jeřábek