Bílé Podolí – Velim B 1:1

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, ač byl terén hodně náročný, jelikož byl tvrdý a hrbatý. Kombinace byla velmi obtížná. Hráli jsme dobrý, běhavý fotbal. Dostávali jsme se do šancí a nakonec jsme jednu akci gólem zakončili, kdy Chadraba připravil balon pro Šaleného, který ho z jedné napálil do šibenice. Další šance jsme neproměnili. Soupeř v první půli žádnou šanci neměl,“ řekl k první části souboje trenér Bílého Podolí Jaroslav Wohlgemuth.

„Terén byl špatný a našim technickým hráčům to dělalo problémy. Míč byl spíš ve vzduchu než na zemi. Musím říct, že jsme v první půli hráli špatně,“ přiznal trenér Velimi B Jaroslav Češpiva.

Jeho tým sice od 26. minuty prohrával, ale nakonec šest minut před koncem dokázal vyrovnat, přestože dohrával bez vyloučeného Hlavatého. „Druhý poločas se bohužel hra Velimi zlepšila, více kombinovali, ale my se naopak dostávali do brejkových situací, kdy šel dvakrát sám na bránu Jelínek, jednou Chadraba. Gól jsme nedali. Klíčové momenty nastaly, když se nám zranil Honza Skala, tím jsme vyklidili střed pole, které soupeř ovládl a byl nebezpečný. Pak ještě musel střídat Fejfar a my inkasovali po standardní situaci,“ podotkl Wohlgemuth.

„O přestávce jsme vystřídali a naše hra se zlepšila. Soupeř navíc odpadl. Paradoxně ale měl dvě nebo tři brejkové situace, které naštěstí neproměnil. Nám se nakonec podařilo v závěru vyrovnat,“ konstatoval Češpiva.

Branky: 26. Šálený – 84. Ptáček. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:4. ČK: 75. J. Hlavatý (V). Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Velim B: Václavík – Kyncl, Dejmek, Jelínek, Čepelák – T. Sixta (46. Mbemba), Srp, Rössler (46. Ptáček), J. Hlavatý – Hájek (85. Freund), Slavík.

(Michal Pavlík)