AFK Chrudim – FC Velim 2:2

Chrudimští chtěli natáhnout svoji jarní sérii tří výher o další korálek, ale o splnění tohoto cíle přišli sedm minut před koncem. Do utkání vstoupili dobře a po čtvrthodině hry se prosadil ze samostatného úniku Malinský, který šikovně obstřelil vybíhajícího brankáře Svobodu – 1:0. Ve 25. minutě předvedl pohotovou střelu Luptovský, ale hostující gólman se blýskl efektní robinzonádou.

Hosté se postupně lepšili a ve 31. minutě se dočkali vyrovnání. Obránce Radouš v šestnáctce fauloval Kubíka a Snop nabídnutou penaltou nepohrdl – 1:1.

Jenže hned po rozehrání ze středového kruhu zaútočili „afrkáči“, Malinský vybojoval u brankové čáry téměř ztracený balón, ideálně nahrál Haufovi, který se trefil excelentně od břevna do sítě – 2:1.

V závěru poločasu vytěsnil brankář Mrázek střelu Urbana na roh.

Hned v úvodu druhé půle se dostal do ideální šance Luptovský, ale z bezprostřední blízkosti těsně minul velimskou svatyni. Pojistku mohl přidat v 63. minutě Vladyka, ovšem přihrávku dostal na dlouhou nohu a stačil jenom slabě vystřelit.

„Afrkáči“ se postupně podvědomě stáhli do defenzívy, a to se jim nevyplatilo. V 83. minutě ještě stačil brankář Mrázek vyrazit střelu Hrušky, ale proti dorážce Wolfa už byl bezmocný – 2:2.

Aby toho nebylo málo, tak domácí mohli vypít kalich hořkosti až do dna, kdyby v 88. minutě Mrázek nezneškodnil střelu Váchy z velmi nadějné pozice.

Branky: 16. Malinský, 32. Hauf – 31. Snop z PK, 83. Wolf. Rozhodčí: Slavíček. ŽK: 0:3. Diváci: 250. Poločas: 2:1.

Velim: Svoboda – Škarecký (58. Vácha), Marek, Antoš, Vítek – Urban (81. Hruška), Snop, Vajgl, Wolf – Kubík, Kacafírek (66. Melechovský).