Velim – Meteor 2:2 (4:3 na PK)


Fotbalisté Velimi dali zapomenout na špatný víkendový duel s Chrudimí a proti Meteoru sehráli podstatně lepší partii.

Duel pro ně sice nezačal dobře. Po půl hodině hry se nádherně po rozehraném trestném kopu trefil Čmejla. Jenomže o deset minut později se na druhé straně po pěkné kombinaci několika domácích hráčů trefil kapitán Slavík.

Vůbec Velim byla v první části střelecky aktivnější. Další pohotové pokusy Hájka, Slavíka a Snopa ale vytěsnil hostující brankář Panaiot na roh.
Domácí šli přesto do zaslouženého vedení. V 72. minutě se od půlící čáry prodral před pokutové území soupeře Rössler, narazil si se Snopem a vstřelil druhý gól Velimi.

Poté měl na noze pojistku Dan Hruška a po něm Hájek, jenomže ani jeden z nich nedokázal z výborné pozice přesně zacílit. To v závěru domácí mrzelo. Čtyři minuty před koncem řádné hrací doby vyrovnal Novák.

O postupujícím do 3. kola tedy musely rozhodnout pokutové kopy. V nervydrásajícím rozstřelu měli nakonec pěvnější nervy hráči Velimi. Postupně se trefili Kohoutek, Snop, Hrabal a Hájek. Ve čtvrté sérii zaváhal pouze Novotný. Na druhé straně se trefili Houzar, Birhanzl a Červenka. Ten, kdo nedal, byli Čmejla, který panenkovským dloubákem mířil pouze do břevna a Kučera. Toho v poslední sérii vychytal Svoboda.

Branky: 40. Slavík, 72. Rössler – 30. Čmejla, 86. Novák. Rozhodčí: Haleš. ŽK: Kohoutek, Hájek, Brusch. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Velim: Svoboda – Kohoutek, Hrabal, Sabó (37. R. Hruška), Novotný – Křelina (72. Brusch), Rössler, Snop, Pechar (45. D. Hruška) – Hájek, Slavík.