Řeč je o brankáři Davidu Václavíkovi, který v prvním zápase v dresu Bohemie uhájil čisté konto a pomohl tak svému novému týmu k výhře 5:0 nad celkem Radimi. „Chytalo se mi výborně,“ řekl bezprostředně po utkání poděbradský brankář.

Jak vypadal z vašeho pohledu první zápas v poděbradském dresu?
Díky rychlému vstupu do zápasu jsme to zvládli dobře. Dali jsme brzy dva góly a hosté se složili. Je tedy jasné, že nám pomohly ty dva rychlé góly do soupeřovy brány.

V utkání toho na vás moc nešlo, soupeř měl snad dvě nebo tři šance. Přesto, jak se vám chytalo?
Chytalo se mi fakt výborně. V obraně je to úplně v pohodě, klape to s Kohoutkem i Bilým, bylo to bez problémů. A noví kluci se musí postupně zapracovat.

Řešil jste asi dvě ošemetné situace, jinak jste měl klid. Co pro vás bylo v zápase nejtěžší?
Byl tam jeden centr, který jsme podcenili. Já i celá obrana jsme trochu zaspali. Pak mě naštěstí útočník hostí trefil. Bylo to ještě na konci prvního poločasu. Ale my jsme ještě stihli dát třetí gól těsně před poločasem, takže ten gól do šatny byl také důležitý.

První zápas za Poděbrady, pět branek v soupeřově síti, tři body a čisté konto. Lepší premiéru jste si asi nemohl přát…
Určitě ne. Ale hlavní je, že jsme vyhráli jako mančaft. To by nám mohlo pomoct psychicky do dalších bojů v jarní části sezony.

Máte za sebou první zápas, je tady několik dalších nových kluků. Takže zřejmě bude zápisné. Jaké asi bude po takovém vítězství?
Asi velké. Myslím, že navážeme na vaší éru (lehce zaútočil na redaktora, který v Poděbradech několik let hrál – pozn. red.).