„Upeklo se to strašně rychle. V pátek jsem v Kolíně poprvé trénoval,“ řekl bývalý hráč Boleslavi či Brna, který se do kolínského dresu oblékl během kariéry už potřetí.
Milane, jak se zrodil tenhle nečekaný transfer?
Ve Varnsdorfu nám to nešlo, bylo potřeba udělat změnu. A kluby se takhle dohodly. Já to mám v Kolíně rád, takže mi ta změna určitě nevadí.
Byly ve hře i jiné nabídky?
Něco tam bylo. Ale s Kolínem už jsem spjatý, s panem Hervertem (šéf klubu, pozn.) jsme se dohodli rychle.
Můžete říct, odkud nabídky byly?
To ne, nezlobte se.
Alespoň z jaké soutěže?
Vždyť je to už jedno, ne?
V Kolíně se jedná o přestup, nebo hostování?Zatím jsem tady na hostování do konce kalendářního roku. Ale třeba už v Kolíně zůstanu nadobro. V klubu mi dali šanci, vážím si toho.
Na čem záleží, zda zůstanete?
Nevím, co bude. Ve fotbalovém kolotoči se může stát cokoliv. Stále patřím Varnsdorfu, nemohu znát jeho další záměry. A také bude záležet na mých výkonech. Aby byl Kolín spokojen.
Na úvod asi moc nebyl. Prohráli jste s posledními Blšany, dobrý nebyl výkon týmu ani váš…
Ten zápas mě strašně mrzí. Byl jsem jen na jednom tréninku, potřeboval bych se s kluky více sehrát. Kádr se tu hodně proměnil. V sobotní základní sestavě jsem znal jen Doseděla, Čižinského a Majera.
Když jste před rokem odcházel, byl kádr lepší?
Takhle bych to neřekl. Teď mě překvapilo, kolik je v týmu mladých kluků. Tenkrát, když jsme postoupili z divize, udrželo se mužstvo pohromadě. Hráli jsme to téměř poslepu.
A kádr je tedy teď silnější, nebo ne?
Myslím, že kádr je tu dobrý. Včetně trenéra. Kolínu by určitě slušela druhá liga.
eba jí pomůžete vybojovat a dočkáte se…
Rád bych. To by se mi určitě líbilo.
Stihnete se vrátit do špice tabulky už letos?
Teď hlavně musíme napravit, co se nám stalo v sobotu. Soutěž je strašně vyrovnaná. Stačí dvakrát vyhrát a jsme úplně jinde než teď. A pak třeba přijde i víc fanoušků.
V sobotu hned vyvolávali vaši přezdívku: Svorka, Svorka. Všiml jste si?
Jsem rád, že tam ta skupinka povzbuzujících kluků je. Jsou super. A že jsou s nimi občas problémy? Ale to je přece v každém klubu.