„V Kolíně jsem byl pět let, myslím, že nejlepší sezona pro mne byla když jsme hráli 3. ligu a dal jsem devět gólů. Skončili jsme na 3. místě. To bylo ještě za trenéra Kocourka,“ vzpomíná Jan Štoček.

Máte za sebou poslední duel v kolínském týmu. Jaký podle vás byl?
Na to, že to byl můj poslední zápas v kolínském dresu, tak se mi to hodnotí dobře, protože jsme vyhráli a dal jsem rozhodující branku. Rozloučení s mančaftem tudíž pro mne bylo o to jednodušší. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, protože jsme brzy vstřelili branku a hráli jsme tak, jak jsme si řekli v kabině. Zápas mohl skončit i vyšším brankovým rozdílem, ale neproměnili jsme spoustu šancí, hlavně já.

Když jsme spolu mluvili před utkáním, říkal jsem vám, že by bylo nejlepší rozloučit se hattrickem. Říkal jste, že je jedno kdo dá gól, hlavně aby se vyhrálo. Nakonec Kolín porazil Horní Měcholupy 1:0 a vy jste dal jediný gól utkání. Takže spokojenost ne?
Spokojenost určitě. Je jedno kdo dává góly, hlavně když se daří celému mužstvu a vyhrává se.

Nakonec jste mohl dosáhnout i na zmíněný hattrick. Šance jste měl. Jenomže jste s nimi nenaložil příliš dobře. Kde byla chyba?
To je pravda. Mohl jsem dát minimálně čtyři góly, ale zakončení nebylo příliš dobré. Asi to bylo tím, že už se blížil konec zápasu a já už neměl moc sil.

Odcházíte do Viktorky Žižkov. Mužstvu Kolína se ale daří. Není vám to trochu líto?
Beru to tak, že je to jedna z mých posledních šancí jak se prosadit ve vyšším fotbale. Proto mi to asi tak líto není a nikde není psáno, že se sem nemohu vrátit.

Jak jste se vlastně dostal do tohoto pražského klubu?
Zavolal mi asistent trenéra Pulpita, pan Trpišovský, ať si přijedu zahrát zápas. Tak jsem jel a ono to vyšlo. No a pak už jsem jen čekal jak se dohodnou kluby mezi sebou. Bylo mi jasné, že mne pan Bílek jen tak lehce neuvolní, proto jsem rád i za to, že mne pustil alespoň od 5. září.

Nehrálo v tom taky roli to, že Kolín opustil elitní snajpr Ivo Svoboda?
Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Ivo je jak výborný hráč, tak člověk. Pokud by zde zůstal, tak si myslím, že by tento mančaft měl na to hrát o postup do 3. ligy.

Čistě hypoteticky. Kdyby zůstal, zůstal byste i vy?
To je těžká otázka, ale záleželo by na dalších okolnostech.

Jak budete na kolínský klub vzpomínat?
Na tento klub budu vzpomínat jen v dobrém. Dal mi šanci, za kterou jsem rád, děkuji celému realizačnímu týmu, fanouškům, hlavně klukům v kabině a trenéru Pilnému, že to se mnou vydrželi (smích). Na dálku jim budu držet palce, aby se jim dařilo a hráli co nejvýš.