KOUŘIM

Nejlepší výchozí pozici z kolínských mužstev I.A třídy má před jarní částí soutěže v tabulce skupiny B pátá Kouřim. Kouřim ovšem zaznamenala citelnou palebnou ztrátu, hostování neprodloužil Holý. Jeho třináct podzimních gólů znamenalo téměř polovinu všech kouřimských branek. Otázka příchodu nových hráčů je dosud otevřená, definitivní rozhodnutí padne těsně před soutěží. Nový trenér nehýří příliš optimizmem. Otevřeně hovořil o nedostatcích a slevil z podzimních plánů, podobně kriticky se již vyjadřoval trenér Hájek v hodnocení podzimu. To je zajímavé, protože v předchozích komentářích a vyjádření vedení mužstva nikdy nic podobného nezaznělo.

„V Kouřimi je podle mě velice špatný přístup hráčů k tréninkům, jedná se především o účast. To vidím jako jeden z největších problémů. Měli jsme šestnáct tréninkových jednotek, což považuji za minimum a někteří hráči se zúčastnili pouze dvou. Také jsem zažil téměř stoprocentní neúčast na tréninku. To je opravdu hrozné, ale jsem přesvědčen, že to není záležitost poslední doby, musí jít o déle trvající problém. Hráči v sobě nemají zakořeněný pocit zodpovědného přístupu k tréninkům. Z tohoto pohledu musím konstatovat, že se zimní příprava nepovedla. A myslím si, že ani nebyla zvolena vhodná skladba přípravy. Na již dříve přihlášený turnaj v Červených Pečkách jezdila sestava, která neměla s prvním mužstvem nic společného. Mužstvu to přípravný účel nesplnilo a za současného stavu byly vhodnější tréninky, případně kratší soustředění třeba i v místě a nabírání kondice. Mým přáním do jara je získat minimálně patnáct bodů, což by mělo stačit ke klidu a hlavně konsolidovat tým. Měli bychom si vzájemně s hráči na sebe zvyknout a pracovat na tom, aby letní přírava nabrala jiné obrátky než v zimě. Snahou také bude, připravit půdu pro příchod vytipovaných mladých hráčů s dobrými tréninkovými návyky,“ hovořil trenér Kouřimi Petr Holý.

Realizační tým: Petr Holý st.- trenér, Petr Holý ml.- asistent, Petr Němec - vedoucí mužstva.

Odešli: Pavel Holý (skončené hostování), Michal Kesner (skončené hostování), Jan Jíša (skončené hostování).

Přišli: Jaroslav Pánek (Čáslav).

Kádr: Robert Maxian, Tomáš Novák, Jiří Snížek, Martin Snížek, Michal Skalický, Jiří Trojan, Martin Pokorný, Ondřej Süsser, Jan Břečka, Josef Teplý, Pavel Královský, Bedřich Novotný, Tomáš Svoboda (dorost).

ZÁSMUKY

Zásmuky neponechaly nic náhodě a za odcházející hráče přivedly kvalitní náhradu, novou podobu pro jarní odvety v B skupině I. A třídy dostal také realizační tým.

„S průběhem zimní přípravy jsem spokojený, myslím si, že hráči se k přípravnému drilu postavili zodpovědně. Budeme vidět v soutěži a zápasech, jak se nám to povedlo. V přístupu hráčů k tréninkům problém nevidím. Hlavně jsem se snažil zapracovat na defenzivě, kdy na můj vkus mužstvo zbytečně inkasovalo a myslím si, že v přípravě se tato snaha již projevovala, v obranné činnosti došlo ke zlepšení. Nebudu hovořit o tom, na jakém místě, nebo do jakého místa se chceme umístit. Pro mě jako trenéra je důležité a to je můj cíl, aby se mužstvo zlepšovalo, šlo herně nahoru a zvedla se úroveň jeho projevu,“ hovořil Pavel Klouček, trenér Zásmuk.

Realizační tým: Pavel Klouček – trenér, Zdeněk Klapka – asistent, Tomáš Švach – vedoucí mužstva.

Odešli: Jiří Špitálník (skončené hostování), Jiří Pechar (skončené hostování), Aleš Durňák (Říčany).

Přišli: Ladislav Peroutka (Slavia Praha), Jakub Navrátil, Jaroslav Havrda (Nymburk), Štefan Auer (K.Hora).

Zraněni jsou Michal Mareček a Luboš Sobotka, činnost prozatím ukončil Marek Papírník.

Kádr: Ondřej Kopřiva, Václav Jindra, Ladislav Peroutka – brankáři, David Kotek, Jiří Hanuš, Jakub Navrátil, Lukáš Lanc, Martin Čapek, Tomáš Borovička (dorost), Martin Mašín (B mužstvo), Jaroslav Havrda, Jaroslav Bečvařík, Petr Benda, Miroslav Černý, Václav Melich, Štefan Auer, Vladimír Kargl.

ČERVENÉ PEČKY

Nováček I. A třídy skupiny B Červené Pečky se během podzimu v nové soutěži rozkoukal a otrkal, a zjistil, že i bez zvučných posil má na setrvání v soutěži. Již v závěru loňského roku v Červených Pečkách pracovali na výběru nových posil pro jaro, výhodou pro kvalitní zimní přípravu bylo nově otevřené hřiště s umělým trávníkem.

„Naším cílem pro jaro zůstává konsolidace kádru a zabudování mladých hráčů s důrazem na hráče z vlastních řad. Příležitost chceme nadále dávat především hráčům z blízkého okolí. Nic se nemění co se týká umístění. Chceme co nejdříve získat body pro klidné zakončení soutěže a potěšit výkony domácí příznivce. S přístupem hráčů a účastí na zimní přípravě jsem spokojený, účast byla i včetně zápasů vesměs devadesát procent z kádru. Minimální účast na tréninku byla 13 až 14 hráčů, v poslední době, kdy hráči doléčili zranění, nemoci a byly jasné i posily, jsme trénovali v plném počtu. Kladem bylo, že se nám prakticky vyhnula zranění z přípravy. Prodělali jsme dvě minisoustředění v našich podmínkách, kdy se vlastně jednalo o dvoufázové tréninky v cyklu čtvrtek, pátek, sobota. V přípravě byla zahrnuta také hala, spinning, aerobik a bazén. Zúčastnili jsme se námi pořádaného turnaje, který jsme vyhráli, ale výsledky nám zkreslují známé okolnosti, které některá naše utkání provázely. Výsledky v dalších přípravných zápasech s kvalitními soupeři nebyly dobré, ale zase se vlastně jednalo o zakončení zmiňovaných náročných cyklů. Z předem uvedeného proto zatím těžko odhaduji, zda se příprava vydařila či nikoli. V poslední době se mi zdá, že co se týká herní kvality to není ono, jak bych si v této fázi představoval, ale máme ještě krátký čas na doladění a připravení se na soutěžní jaro,“ hovořil trenér Červených Peček Radek Kulhánek.

Realizační tým: Radek Kulhánek – trenér, Jiří Růžička st. - vedoucí mužstva.

Odešli: Martin Malina (ukončil činnost), Stanislav Pokorný (B mužstvo), Tomáš Nádvorník (ukončil činnost), Petr Podnecký (B mužstvo), Štefan Illič (skončené hostování).

Přišli: Michal Kubín (Stratov, naposledy Nymburk), Jiří Růžička ml. (AFK Kolín, naposledy dorost Čáslav), Jakub Kulhánek (naposledy dorost FK Kolín).

Kádr: brankáři – Michal Jón, Vladimír Kratochvíl, obránci – Josef Krátký, Lukáš Hošek, Michal Kubín, Jiří Růžička ml., Matěj Janovský, Jiří Rejthárek, záložníci a útočníci – Aleš Procházka, Martin Zach, Roman Herčík, Jakub Kulhánek, Josef Adamec, Michal Rejthárek, Jan Lipský, Michal Kudláček, Lukáš Vohnický, Jaroslav Svoboda (dorost).

(Miloslav Kapic)