Divize
Jako první zasáhne do bojů Velim. Dnes od 10.15 hraje v Pardubicích. „Do soutěže vstupujeme s cílem pokusit se hrát v klidných vodách, to znamená uprostřed tabulky, konsolidovat kádr a postupně vybudovávat úplně nové mužstvo,“ řekl trenér Velimi Jiří Holatka.

Druhým týmem, který bude hájit čest našeho okresu v divizi, je Český Brod. Ten dnes hostí mosteckou rezervu. „Kabina si uvědomila, v čem spočívá filozofie Jana Vlčka, který nepráská bičem, ani nerozdává cukr. Klade důraz na cílevědomou snahu motivovat každého jednotlivce k co nejlepším výkonům. To by se mělo projevit, takže bychom nemuseli sehrát v ročníku 2009 - 2010 nějakou podřadnou roli, „doufá prezident Českého Brodu Michal Mrázek.

Krajský přebor
S těmi nejvyššími cíli vstupují do nové sezony v krajském přeboru fotbalisté FK Kolín. Poté, co v loňském ročníku spadli z divize, pro ně jiný cíl neexistuje. „Za nic se nebudeme schovávat. Jednoznačně chceme postoupit,“ hlásí kolínský kouč Bohuslav Pilný.

Sice ne postupové, ale určitě čeřit vodu na předních místech. Tak takový cíl stojí před dalším nováčkem soutěže – ambiciózním týmem Polep. „Kádr máme kvalitní. Mohli bychom být černým koněm soutěže,“ hlásí kapitán František Suchánek.

I. A třída
Stejně jako v loňském ročníku, tak i v tom letošním bude Kolínsko v soutěži reprezentovat hned trojice týmů. Nejvyšší ambice mají určitě v Kouřimi. „Nebylo by ode mne férové, vzhledem ke složení kádru, dávat si za cíl setrvání v soutěži. Máme kvalitní fotbalisty, přivedli jsme zkušené hráče, kteří již přijít museli. Proto se budeme snažit a dělat vše pro to, hrát nejhůře do 4 – 5 místa, jiné umístění budu považovat za zklamání,“ hlásí kouč Jiří Mašata.

Druhým zástupcem jsou Zásmuky. „Náš kádr se trochu obměnil, ale kvalitativně je to stejné jako loni. Proto je naším cílem hrát v popředí tabulky,“ hlásí kouč Tomáš Švach.

Třetím do party jsou Červené Pečky. Nováček soutěže, který nahradil Polepy, má jasný cíl. A tím je záchrana. „Máme kvalitativně téměř stejný kádr jako loni. Pouze nám chybí kanonýr Čálek. Z tohoto pohledu pro nás bude číslem jedna záchrana,“ uvedl kouč Červených Peček Radek Kulhánek.