Sobotní dopolední duel proti Staré Boleslavi vzali svěřenci kouče Stanislava Kocourka vážně a neponechali nic náhodě. Už v 5. minutě se trefil Kesner a určil ráz zápasu. „Utkání vyznělo jednoznačně v náš prospěch. Bylo hodně zaměřeno tak, aby se mužstvo dostalo do herní pohody. To se povedlo,“ liboval si trenér Kocourek.

Hosté postupně inkasovali sedm branek a sami se prosadili až v poslední minutě. Korigovali na konečných 7:1.

Přitom rozvlnit síť kolínské branky mohli už dříve. Jenže to by museli proměnit penaltu. A bývali by v tu chvíli v duelu s favoritem vyrovnali na 1:1.

Z jedenácti metrů se ovšem zmýlil i Kolín. Konkrétně Kalivoda.

Zápas ale penaltového střelce přece jen našel. Milan Svoboda, který tentokrát naskočil až do druhého poločasu, byl z pokutového kopu úspěšný. Jeho přesně mířená rána v 75. minutě zrovna znamenala vedení 6:0.

V dresu Kolína se představil i jeden nováček – devatenáctiletý bývalý dorostenec pražské Slavie Neuberg. Zahrál si na levém kraji obrany. „Jeho angažmá v Kolíně ještě není doladěné, rozhodne se příští týden,“ řekl Stanislav Kocourek.

Kolín - Stará Boleslav 7:1

Branky: 5. Kesner, 30. Kalivoda, 35. vlastní, 45. Štoček, 70. Puk, 75. Svoboda z PK, 80. Tlučhoř – 90. Beneš. Poločas: 4:0.

Kolín: Čižinský (46. Hlavatý) – Holub, Šourek, Doseděl (46. Novotný), Neuberg – Kesner (46. Süsser), Tlučhoř, Kalivoda, Mach – Kocourek (46. Puk), Štoček (46. Svoboda).