Slavia B – FK Kolín 6:0 (2:0)

Starší dorostenci začali utkání velmi dobře. Téměř půlhodinu drželi s domácím týme krok. Pak však Slavia udeřila z trestného kopu. Další pohromou pro hosty bylo zranění brankáře Kubrychta. Jeho náhradník Douděra dlouho čisté konto neudržel. Po další standardní situaci inkasoval.
Nástup do druhé půle se hostům nepovedl a v pěti minutách obdrželi tři góly a zápas byl praktiky rozhodnut.
“Hráčům nelze upřít snahu, ale ta bohužel sama o sobě utkání nevyhrává,“ uvedl kouč Ladislav Bobek. „Obdržené branky a nezkušenost tým psychicky sráží. Máme velmi mladý tým, který má jistě perspektivu a každé kvalitní utkání je pro něj obrovskou školou,“ dodal.

FK Kolín: Kubrycht (25. Douděra) - Valenta, Novotný, Rudzan, Kutil – Vácha, Kopecký, Michálek (60. Kesner), Holub – Potůček (74. Radil), Končický.

Slavia B – FK Kolín 3:2 (3:2)

Nejlepší utkání sezony odehráli mladší dorostenci FK Kolín na půdě jednoho z nejlepších mužstev dorostenecké ligy a po statečném výkonu sahali až do samého závěru po senzačním bodu.
Začátek utkání přitom žádné drama rozhodně nepřipomínal. Hráči Slavie Praha totiž v úvodní desetiminutovce potrestali dvě chyby hostující defenzívy a ujali se dvougólového vedení. Od této chvíle však měl až do konce prvního poločasu překvapivě převahu Kolín a zaskočil svoji aktivitou velkého favorita utkání.
Nejprve se po krásné akci opřel do míče Radil a jeho dělovka orazítkovala břevno. V 15. minutě se už hosté gólově prosadili, když se hlavou trefil Sova. Ve 24. minutě sice Slavie zvýšila opět na rozdíl dvou branek, ale poslední slovo první čtyřicetiminutovky měl kolínský Růžička, jenž po rohovém kopu hlavou snížil na 3:2.
Do druhé půle vlétli hráči Slavie Praha jako uragán a vypracovali si několik stoprocentních příležitostí. Kolínská defenzíva si i zásluhou dobrých zákroků brankáře Jeřábka se všemi nakonec se štěstím poradila a v závěrečných patnácti minutách se Kolín nadechl k náporu. Nejprve dobře mířenou střelu Kutifela vyrazil domácí obránce na brankové čáře a v dalších obrovských závarech před slávistickou brankou se neprosadili Radil a Růžička. Skóre se tak už nezměnilo a Slavie nakonec o gól zvítězila.
„S dnešním výkonem týmu jsem maximálně spokojený. Hrát vyrovnanou partii na hřišti Slavie Praha se jen tak někomu nepovede. Škoda toho, že jsme nezachytili úvod zápasu, kdy jsme zbytečně inkasovali, a že jsme neproměnili obrovské šance v závěru utkání. I tak ale hráči odvedli maximum a za to bych jim chtěl poděkovat. Doufám, že takové výkony budeme podával i v dalších zápasech dorostenecké ligy,“ vyjádřil spokojenost s hrou svých svěřenců trenér Jakub Stach.

Branky: Sova, Růžička. FK Kolín: Jeřábek – Pohnětal, Baško, Růžička, Karkoš – Pospíšil (55. Havránek), Jirků, Radil, Michálek (41. Macháček), Kutifel – Sova.