Poříčí nad Sázavou – Stříbrná Skalice 1:4

Velké překvapení se zrodilo v pátek večer na hřišti Poříčí. Stříbrná Skalice zde bojovným výkonem překvapila a zaskočila tím nejen domácí. Papírově mělo utkání skončit ve prospěch Poříčí. Vždyť stojí v tabulce o sedm příček výš, Stříbrná Skalice dokonce okupuje poslední místo a v prvním letošním vzájemném měření sil na podzim vyhrálo Poříčí jednoznačně 3:0. I přesto ale tři body brali hosté.

Stříbrná Skalice rozhodla de facto během jedenácti minut hned na začátku utkání, kdy se hned třikrát dokázal prosadit záložník Foltýn. Jeho jméno si budou v Poříčí ještě dlouho pamatovat. Svou jízdu za hattrickem započal v devatenácté minutě, když do kasy uložil Popelovu přihrávku. Za nedlouho ho v malém vápnu našel Jelínek, který se uvolnil po straně. A do třetice hlavičkou využil skvělý centr Máchy. Hattrick byl na světě a Skalice vedla 3:0.

Domácí chtěli na vývoj utkání ve druhé půli reagovat, a tak začali tlačit na pilu hned od jejího začátku. Moc platné jim to ale nebylo. Během patnácti minut se vyšťavili a přineslo jim to jedinou branku, kterou vedení hostí ohrozit nemohli. Skalice si tak dokráčela bez větším potíží pro vítězství, které ještě v úplném závěru pečetil svým čtvrtým gólem znovu Foltýn, když se tentokrát prosadil přes otevřenou obranu v sólo akci.

„Do utkání jsme šli s vědomím, že už nemáme co ztratit a domácí nás asi taky trošku podcenili. Po dlouhé době jsme hráli pěkný fotbal. Bojovali jsme, běhali, přihrávali si a díky tomu jsme se dostali do třígólového úniku. Domácí pak chtěli výsledek zkorigovat, ale brzo odpadli a my hráli zkrátka dobře. Utkání se nám povedlo. Hráli jsme uvolněně, obětavě. Řekl bych, že po této výhře tady ještě malinká naděje na naší záchranu ještě pořád existuje,“ vyjádřil víru v šanci na udržení I.B třídy vedoucí Stříbrné Skalice Milan Paluska.

Branky za Stř. Skalici: 19., 28., 30., 89. Foltýn. Rozhodčí: Klečka. ŽK: 1:1.Diváci: 70. Poločas: 0:3.
Stříbrná Skalice: Novák – J. Jelínek, Čekal, Vastl, Michálek – Chaloupka, Foltýn, Bečka (90. Krčmář), P. Jelínek – Mácha (33. Svatoň), Popela.