Ratboř - Jesenice 4:4

Duel nabídl pěkný fotbal a také hodně branek. Domácí do utkání vstoupili vcelku dobře, ale ani jednu ze svých tří dobrých příležitostí v branku nepřetavili.

Ve 36. minutě přišel rychlý protiútok Jesenice a Kratochvíl otevřel brankový účet zápasu. Jesenice se však z vedení neradovala dlouho, neboť už o dvě minuty později po nádherné akci srovnal skóre Brtník.

Jenže ještě do poločasu přidal svou druhou branku v duelu Kratochvíl a hosté šli do kabin s jednobrankovým náskokem. ,,Utkání jsme nezačali špatně. Ale nedali jsme své šance. Naopak dvakrát jsme zbytečně ztratili míč a z brejku inkasovali,“ uvedl trenér Ratboře Ivan Švarc.

Prvních dvacet minut druhého poločasu by domácí Ratboř nejraději vymazala z fotbalové historie. „Do druhé půle jsme nevstoupili dobře. Bylo to hodně špatných dvacet minut,“ popisoval Švarc. Ve 49. na 1:3 zvyšoval Pitelka. Když se navíc v 70. prosadil Kadlec, už ani nejvěrnější fanoušci Slavoje v bodový zisk nedoufali. Jenže Švarc prostřídal a Brtník v 76. snížil na 2:4. Poté začal na hřišti úřadovat ratbořský stoper Hošek, který dvěma góly vyrovnal. Zvláště první gól byl pěkný, kdy si Hošek položil i brankáře soupeře a zakončoval do zcela prázdné branky.

Domácí střední obránce mohl dokonat úplný obrat a svůj hattrick, ovšem střela ze samotného konce duelu mu nesedla. Poté zahrozila ještě Jesenice. Míšek předvedl bravurní zákrok a zajistil svému týmu bod. ,,Hodně nám pomohla střídání a gól na 2:4. Poté jsme hodně napadali a tlačili se více dopředu. Dneska musím všechny hráče pochválit, zejména pak Hoška, Míška a Brtníka,“ vyjmenoval strůjce bodového úspěchu trenér Ratboře.

Branky: 38. a 76. Brtník, 83. a 84. Hošek - 36. a 43. Kratochvíl, 49. Pitelka, 70. Kadlec. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:2.
Ratboř: Míšek - Skopec, Kemza, Hošek, P. Dolejš - Chábera (71. Bohuňovský), Suchý (79. Vaněk), Švarc, Gembiczki (79. Lebeda) - Blahník, Brtník.

(Denis Jeřábek)