Ratboř - Poříčí nad Sázavou 3:3

Po dvou prohrách chtěli svěřenci Ivana Švarce bodovat naplno. Poříčí v dosavadním průběhu sezony jednou zvítězilo a jednou bralo bod za remízu.
Ratboř vstoupila do duelu velice aktivně. Do sedmé minuty si vytvořila tři gólové příležitosti. Tu třetí proměnil ostrostřelec Brtník. O pět minut později se ratbořští radovali znovu. Hošek nejprve vybojoval míč na půli hřiště, přihrál Brtníkovi, jenž našel naběhnutého Gembiczkého. Levý záložník Slavoje se s tím příliš nepáral a míč poslal nechytatelně k tyči.

Poté iniciativu převzali hráči hostí, ovšem obrana Ratboře je do šancí nepouštěla. Poříčí se tak ke gólovým šancím dostávalo jen díky standardním situacím. Ratboř naopak spoléhala na rychlé brejky. ,,Ke konci půle jsme měli tak tři nadějné brejky, ale nic z nich nebylo,“ litoval Ivan Švarc, kouč Ratboře.

Do druhého dějství domácí vstoupili, jak nejhůře mohli, inkasovali. Ve 47. minutě uvnitř vápna do branky zakončoval nikým nekrytý Sysel. V 52. minutě M. Dolejš neodkopl míč do bezpečí, a to hostující ihned potrestali tím, že ho poslali za Míškova záda. Ovšem nerozhodný stav netrval dlouho, neboť v 56. minutě se podruhé v zápase prosadil Gembiczki, kterému přihrával pravý bek Chábera. Další branka přišla v 70. minutě a bohužel do branky strážené Míškem. Hosté kopali standardní situaci. Exekutor poslal míč přímo na branku Slavoje, ten však Míšek nedokázal udržet a hosté jej dorazili do brány zásluhou Kováře.

Navíc v 78. minutě šel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy forvard Ratboře Sova. Červenat se mohlo i na straně hostů. Gembiczki už pelášil sám na gólmana, když byl faulován, ale rozhodčí Vočka stoperovi Poříčí udělil jen kartu barvy žluté. Do konce zápasu už se nikdo z hráčů brankově neprosadil, a tak domácí Ratboř bere první bod v novém ročníku.

,,Brzy jsme vedli o dva góly. Škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce,“ nechal se slyšet domácí lodivod Švarc.

Branky: 7. Brtník, 12. a 56. Gembiczki - 47. Sysel, 52. Král, 70. Kovář. Rozhodčí: Vočka. ŽK: 5:3. ČK: 78. Sova (R). Diváci: 80. Poločas: 2:0.
Ratboř: Míšek - Chábera, Kemza, Hošek, M. Dolejš - Trojan (82. Vedral), Skopec, P. Dolejš, Gembiczki - Sova, Brtník.

(Denis Jeřábek)