Družstva byla rozdělena do skupiny A (Sparta Kutná Hora, Sokol Kaňk, Jiskra Zruč nad Sázavou, SK Malešov, TJ Kouřim) a skupiny B (FŠ Velký Osek, Zenit Čáslav, Slavoj Vrdy, Světlá nad Sázavou, AFK Kolín). Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým a všechna mužstva tak odehrála čtyři zápasy.

Ve skupině A jednoznačně herně i výsledkově dominovala Sparta Kutná Hora, která si za tři výhry a jednu remízu při celkovém skóre 22:0 připsala 10 bodů a první místo. Druhé postupové místo do semifinále si s jistotou pohlídala Jiskra Zruč, která nestačila pouze na Spartu KH (0:4), ale všechna další utkání vyhrála shodně 4:0. O třetí místo ve skupině se utkaly v posledním zápase základní části Kaňk a Malešov. Fotbalovější výkon a proměněné šance Kaňku stačily na vítězství 3:0 a místo třetí. Na Malešov zbylo až místo čtvrté, byť to byl jediný tým, který dokázal se Spartou remizovat a nedostal od ní ani jeden gól (remíza 0:0).Na pátém místě ve skupině skončil celek TJ Kouřim.

Skupina B byla vyrovnanější a do posledního zápasu nebylo jasné, kdo postoupí. V posledním zápase hrály Velký Osek a Světlá nerozhodně 2:2 . A tak z prvního místa postupoval Velký Osek s 8 body a z druhého při rovnosti 7 bodů mezi AFK Kolín a Světlou rozhodl ve prospěch AFK lepší vzájemný zápas. Na fotbalově velmi vyspělou Světlou zbylo nepostupové třetí místo. O kvalitě a vyrovnanosti svědčí jednak to, že žádný zápas neskončil rozdílem větším než dvou branek, a že na čtvrtém a pátém místě skončily týmy Slavoj Vrdy (4. místo) a Zenit Čáslav (5. místo), tedy týmy, které jsou po podzimní části mistrovské soutěže ve své skupině na 1. a 2. místě.

V prvním semifinále porazila Sparta Kutná Hora AFK Kolín po bezchybném výkonu 2:0, když po celou dobu zápas jednoznačně kontrolovala. V druhém semifinále zpočátku Jiskra Zruč dobrou kombinací a důrazem držela naděje na další postup, ale lepší individuální dovednosti hráčů Oseka rozhodli o jeho vítězství 3:1.

Boje o umístění - v souboji o 9. a 10. místo zvítězil Zenit Čáslav nad TJ Kouřim 2:1, o 7. a 8. Slavoj Vrdy nad SK Malešov 3:0, o 5. a 6. místo Světlá nad Sázavou nad Kaňkem 2:0.

Souboj o třetí místo mezi AFK Kolín a Jiskrou Zruč byl velmi vyrovnaný a plné důrazných osobních soubojů a bojovnosti. Ve stanoveném čase skončil remízou 1:1, a tak rozhodovaly až pokutové kopy. V nich byli nakonec šťastnější a úspěšnější hráči Jiskry, kteří v sedmé sérii rozhodli o tom, že majiteli bronzových medailí budou oni.

Ve finále nastoupila Sparta Kutná Hora proti FŠ Velký Osek. Sparťané od začátku jednoznačně dominovali, brzy se ujali vedení, které postupně navyšovali a svému již trochu unavenému soupeři nedovolili za celý zápas vůbec nic. Utkání nakonec skončilo jejich jednoznačným vítězství 6:0.

Celkové pořadí: 1. Sparta Kutná Hora, 2. FŠ Velký Osek, 3. Jiskra Zruč, 4. AFK Kolín, 5. FK Světlá, 6. Sokol Kaňk, 7. Slavoj Vrdy, 8. SK Malešov, 9. Zenit Čáslav, 10. TJ Kouřim.

(Roman Masopust)