Radim – Kouřim 2:3

Také Radimi přišlo vhod po nevlídné sobotě náhradní hřiště s umělou trávou v Kolíně, v Třebovli se hrát nedalo. Po těsné domácí prohře 0:1 s Nymburkem prohrála Radim i v druhém přípravném střetnutí.

Většina prvního poločasu patřila Radimi, která ale své šance náležitě nezakončovala a také gólman Havránek mužstvo podržel. Ke vstřelení branky dokázala využít až nepřesnou rozehrávku kouřimských hráčů. Na druhé straně předvedl parádní zákrok Polák, ale byl to on, po jehož zákroku Kouřim srovnala z pokutového kopu stav prvního poločasu.

Po přestávce se k náporu nadechla Kouřim a výsledkem bylo vedení o dvě branky, Radimi se přes veškerou snahu podařilo výsledek jen korigovat.

„Byl to pro nás zápas s novými hráči, mužstvo prochází velkou rekonstrukcí, skončilo u nás asi pět hráčů. Dnes jsme přijeli s devatenáctiletýma klukama, máme ještě hráče na dovolených. Myslím si, že v prvním poločase jsme měli více vyložených šancí a do vyrovnání jsme mohli vést výraznějším rozdílem. Druhý poločas byla Kouřim dvacet minut lepší a zaslouženě se dostala do vedení. Ke konci jsme už hráli zase aktivněji, snažili se o vyrovnání, ale výsledek byl asi spravedlivý. Zásah do kádru, tím myslím takový přirozený odchod hráčů, byl větší, než jsme počítali. Zůstal nám ale základ, na kterém budeme stavět. Máme vyhlédnuté zkušené hráče, kteří by nás měli posílit, nic ale není ještě hotové. Jsem přesvědčený, že takový čtyři hráči k nám přijdou,“ řekl po utkání nový muž na trenérském místě v Radimi Petr Šafránek.

„Dnes jsem spokojený především s druhým poločasem, takových prvních třicet minut jsme odehráli velmi kvalitně a soupeře přehrávali. První půle byla taková chaotická, ale hledáme teprve posty pro hráče z dorostu a vlastně i B mužstva. Škoda jen hrubky jinak velice dobře hrajícího J.Snížka, soupeře jsme tím pustili do hry. Naštěstí jsme to ukopali, ale vítězství nepřeceňuji. Radim má naprosto jiný tým než na jaře,“ řekl po utkání kouřimský hrající trenér Michal Škopek.

Branky: Antuš, J. Hrodek – M. Snížek z PK, Benko, Svoboda. Poločas: 1:1.

Radim: Polák – Macháček, Švorba, D. Hrodek, Funda – Materna, Bug, J. Hrodek, Antuš – Čábelka, Kejda. Střídali: L. Michálek, P. Michálek, Synek.

Kouřim: M. Havránek – Světnička, Škopek, M. Havránek, Bradáč – Svoboda, M. Snížek, J. Snížek, Pokorný, Burián – Benko. Střídali: J. Keltner, Janeček.

(Miloslav Kapic)