FK Kolín

Fotbalisté FK Kolín po pádu z ČFL vstoupí do nového ročníku divize skupiny C zápasem proti béčku Hradce Králové. „Chci vítězství. Přeji si dobrý start do soutěže,“ sdělil kouč.

Nálada v kabině by měla být skvělá, především vzhledem k povedené přípravě. Kocourek ovšem podotýká, že na hráče ještě působí stín z minulé sezony. „Na jedné straně je nálada pozitivně ovlivněna vydařenou přípravou, ale na druhé straně je taková, že se v uplynulé sezoně sestoupilo,“ říká trenér.

Na seznamu marodů zůstává stále jen univerzál Aleš Majer, který se zotavuje po ošklivé zlomenině nohy. Jinak má trenér Kocourek k dispozici kompletní kádr a do budoucna je možné, že do týmu zamíří ještě nějaká nová posila. „Přestupovat se může až do konce října, takže není vyloučené, že kdyby se vyskytl nějaký problém, je možné někoho získat,“ podotkl lodivod.

Český Brod

Svěřence trenéra Zdeňka Andrlíka čeká v sobotu nelehký soupeř. Bude jím mužstvo Litvínova. „Chtěl bych získat tři body, ale vím, že to bude nesmírně těžký zápas. Postaví se proti nám posílený soupeř. Budeme muset pozorně bránit jejich útočníky, kteří mají značnou kvalitu,“ řekl.

Kouč má soupeře dokonale přečteného, dokonce sledoval fotbalisty Litvínova v přípravném utkání. O základní sestavě bude rozhodnuto nejspíš až těsně před utkáním, jelikož není jisté, zda bude mít Andrlík k dispozici kompletní kádr. „Mám tam dvě okénka, Kopecký a Hubač mají nějaké šrámy z posledního přípravného utkání. Ale již v úterý trénovali,“ uvedl trenér.

V současné době jsou příchody i odchody do týmu uzavřeny. Ovšem trenér spokojeností nezáří. „Dnes máme kádr již pohromadě, ale čekal jsem, že tomu tak bude v červenci. Hráči přicházeli na můj vkus příliš pozdě,“ řekl Andrlík.

Velim

Velim si premiéru odbyde v neděli v Týništi nad Orlicí. „Je to úvodní utkání a já mu přikládám velkou váhu. Zápas může rozhodnout o pohodě v mužstvu,“ sdělil kouč Josef Košátko.

Podle něj je atmosféra v mužstvu dobrá. „Na hráčích je vidět, že se na soutěž těší,“ podotkl trenér.

V nedělním utkání nebude moci kouč Velimi počítat se zraněnými Hrabalem a Fričem. Ten laboruje s lýtkovým svalem.

A případné další posily? „Asi ne. Ale přece jen bych ještě rád přivítal jednoho stopera. V obraně nás totiž tlačí bota,“ dodal Košátko.

David Solnař