Ten sice vyšel proti Admiře střelecky naprázdno, ale Kolín i tak roli favorita zvládl a zvítězil (4:0). „Tohle mi vůbec nevadí. Naopak jsem rád, že góly dává i někdo jiný a soupeři si nebudou hlídat jenom mě,“ podotkl Štoček.

Jeho tým v neděli přivítá Jablonec B. „V kabině je vítězný duch, takže věřím, že to utkání zvládneme,“ hlásí Štoček.

V jiné pozici jsou naopak hráči Velimi. Ti na úvod jara doma pouze remizovali s Turnovem (1:1), navíc nepředvedli nijak oslnivý výkon. Ani v sobotu je nečeká snadný soupeř. Zajíždějí totiž do Mšena, které v minulém kole vyhrálo nad Polepy. „Bude to hodně těžký,“ konstatoval trenér Velimi Jaroslav Němec. „My se navíc potýkáme s několika absencema. Zraněný je Vácha, Švamberg má natržený sval, Wolf a Parys bojovali celý týden s angínou, takže uvidíme, v jaké sestavě nastoupíme,“ podotkl Němec.

Toho můžu alespoň částečně těšit to, že může počítat s již avizovanou posilou. Z Liberce přišel mladý Šusta. „Je to hráč, který může nastoupit v záloze nebo útoku,“ objasnil Němec. „Co mě však mrzí, že s největší pravděpodobností nenastoupí Damir Poturovič z Bosny a Hercegoviny. Čekáme na jeho mezinárodní přestup. Normálně s námi trénuje, bydlí tady, ale papírově to ještě není vyřešené,“ dodal.

Zatímco Kolín a Velim dokázali v prvním jarním kole získat minimálně bod, Polepy vyšly naprázdno. Na umělé trávě v Kolíně prohrály v oslabené sestavě se Mšenem (2:4).

V Převýšově by situace už měla být o něco lepší. Do sestavy se vrací po distancu stoper Suchánek, navíc vedení se podařilo z Kolína získat na půlroční hostování Michala Kocourka. „Otazník ale visí nad Patákem a Císařem, oba se celý týden potýkali s menšími zdravotními problémy,“ objasnil kouč Polep Radek Kulhánek.

Hodně zajímavé utkání bude k vidění i v I. A třídě. Červené Pečky v sobotu hostí ambiciózní Poděbrady. „Určitě jsou favoriti, ale my jim to chceme znechutit,“ hlásí trenér Miloš Malina. „Nebude to ale jednoduché, protože nás trápí marodka. Určitě nebude hrát Kesner. Po nějaké době sice trénují Herčík, Vlasák,   Holub a Vohnický. Uvidíme, jestli někdo z nich nastoupí,“ dodal.