Polepy – Neratovice 1:1 (1:1)

Utkání dvou celků ze špice tabulky skončilo smírně. Neratovice se ukázaly jako velice fotbalový a ofenzivní tým, od začátku hýřily aktivitou, v druhém poločasu to dokonce vypadalo, že je snad na hřišti pouze jedno mužstvo. Teprve v závěru se Polepy vymanily z tlaku a snažily se utkání rozhodnout ve svůj prospěch, to už jim ale pro zranění chyběl útočný hrot Křelina. Tak, jak se při zakončení nedařilo útočníkům Neratovic, stejně naprázdno vyšli v závěrečném náporu přes řadu šancí domácí.

Vše podstatné se odehrálo kolem třicáté minuty. Polepy se dožadovaly odpískání pokutového kopu a zřejmě právem, píšťalka rozhodčího ale zůstala němá. Takřka v zápětí na druhé straně podobný Kesnerův zákrok rozhodčí jako penaltový již posoudil. Neratovice vedení odmítly, přesněji Malý vytáhnul skvělou reakci, míč vyrazil a mužstvo podržel ještě jednou v druhé půli. Vedení se ujaly Polepy, protože Slezák dostihnul dlouhou přihrávku, zatáhnul míč po levé straně a jeho křížná střela skončila v síti. Za útočnou hru se odměny dočkali i hosté, hlavou po centru z křídelního prostoru vyrovnali a jak se později ukázalo, byla to poslední branka v tomto rychlém a fotbalovými kvalitami z obou stran ozdobeném utkání.
„Byl to oboustranně dobrý zápas, ale myslím si, že jsme tady body ztratili. Nedali jsme penaltu, asi tak čtyři další šance neproměnili. Jsme na tom dobře fyzicky, dobře kombinujeme, dobře hrajeme i po vápno, ale naší slabinou je zakončení, chybí nám více klidu v koncovce,“ viděl utkání trenér Neratovic Jiří Kafka.
„Nakonec je remíza asi spravedlivá. Nechápu, proč nebyl zákrok na Suchánka v pokutovém území odpískán, pískat se dal i zákrok na Kesnera. Škoda, že se v době našeho náporu zranil Křelina, v koncovce nám potom chyběl,“ měl trochu jiný pohled Miloš Malina, trenér Polep.

Branky: 34. Slezák – 37. Nezbeda. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: 5:5. Diváci: 160. Poločas: 1:1.

Polepy: Malý – Dušek, Suchánek, Týma, Zelenka – Kesner (87. Král), Müller, L. Kmoch, Javorek – Křelina (80. D. Kmoch), Slezák.

Neratovice: Zavadil – Zeman, Mráz, Stanislav, Jakub Pajkrt – Doubek, Drahorád, Nezbeda, Müller – Palanský (62. Kudela), Novák.