Polepy – Kladno B 1:3

Téměř tři stovky lidí bylo zvědavo, jak hráči Polep zvládnou premiéru ve čtvrté nejvyšší soutěži. Většinu jich výsledkem zklamali, doma totiž díky špatné produktivitě prohráli. „Výsledek neodpovídá předvedené hře,“ konstatoval kouč Polep Jaroslav Bejlek. „Rozhodla naše špatná produktivita,“ dodal.

Byli to hostující hráči, kteří měli lepší vstup do utkání. Jejich aktivita ale končila střelami mimo, když nějaká mířila do prostoru tří tyčí, brankář Procházka byl na svém místě. Hlavně se zapotil při pokusech Trantiny a Hrebička.

Druhou polovinu první části zase opanovali domácí. Hosty zlobil zejména Javorek. Nejprve dotíral na stopera Rendla, po jehož zaváhání hasil nebezpečí až gólman J. Rouček. Ten byl vůbec největší překážkou pro polepské borce. I jeho druhý pokus včasným vyběhnutím zneškodnil. Po jedné z nejhezčích akci prvního poločasu se skóre také neměnilo. Paták milimetrovým obloučkem vyzval ke skórování Křelinu, kterého opět vychytal J. Rouček.

Paradoxně při tlaku domácích udeřilo Kladno. Po pěkné spolupráci s Hrebičkem rozvlnil síť Kabele.

Nováček soutěže se nechtěl s výsledkem smířit a hned po změně stran to dvakrát pohotově zkoušel Kmoch, ani jeden jeho jedovatý pokus se však neujal.

Domácí příznivci se mohli radovat až dvanáct minut před koncem. Pronikajícího Křelinu nedovoleně zastavil Samek a následnou penaltu s přehledem proměnil Javorek. Vzápětí mohl skórovat Křelina, ale tomu sobotní den nebylo přáno. Proti byl opět kladenský gólman.

A za to byli svěřenci Jaroslava Bejlka potrestáni. A to hned dvakrát. Nejprve potrestal nedůslednost obrany střídající T. Rouček a dvě minuty před koncem uzavřel skóre Hrebiček.

Branky: 78. Javorek z PK – 44. Kabele, 85. Rouček, 88. Hrebiček. Rozhodčí: Hock. ŽK: Kmoch, Karkoš – Výborný, Kabele, Sochr. Diváci: 300. Poločas: 0:1.
Polepy: Procházka – Týma, Suchánek, Hrabal, Karkoš – Müller, Kmoch, Paták, Murárik, Javorek – Křelina.