Polepy – Čáslav B 1:0

Jak se Polepům postup přiblížil, pro hosty prohra zřejmě znamená konec nadějí. Vítězství domácích je naprosto zasloužené, fotbal je o šancích a gólech a z tohoto pohledu Čáslav B neukázala téměř nic. Bylo znát, že obě mužstva disponují kvalitním kádrem, předváděla dobrý fotbal a od samého začátku preferovala útočnou hru.

Velmi aktivní byl Javorek, dobrý výkon vyšpendlil brankou, když levačkou z hranice pokutového území napálil míč pod břevno a poněkud překvapil v utkání nepříliš jistého Míška v brance hostů. Ihned po přestávce se domácí dostali do slibných šancí, ale jak Křelina, tak Kesner zakončení nezvládli. V dalším průběhu zápasu se potom lépe nevedlo při ještě větší příležitost ani Slezákovi. Stejně dopadli oba Kmochové a ukázali, proč trenér téměř po každém zápase hořekuje nad spalováním šancí. Jinak Lukáš Kmoch se rozehrál k výbornému výkonu, mimo práce ve středu hřiště stačil ještě sám zaměstnávat hostující obranu. Čáslav B zahrozila pouze jednou, v poslední chvíli stačil zasáhnout Suchánek.
„Myslím si, že vítězství jsme si zasloužili. Hosté hráli dobře, dobře kombinovali, ale v podstatě nevystřelili, naši branku neohrozili a snad ani nepřinutili brankáře jít na zem. My jsme se prezentovali řadou dobrých šancí, stále se však v koncovce trápíme. Poslal jsem na hrot Týmu, který umí dát gól a výborně hraje hlavou, bohužel krátce po střídaní se vážně zranil,“ řekl po utkání trenér Polep Miloš Malina.
„Byl to dobrý a vyrovnaný zápas, možná jsme i chvílemi měli víc ze hry. Body ale bere ten, kdo vstřelí branky a to jsme dnes my nebyli, chyběl nám v útoku větší důraz, nejsem s hrou útočníků spokojen,“ řekl k utkání trenér Čáslavi B Jiří Antoš.

Branka: 12. Javorek. Rozhodčí: Prislupský. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Polepy: Malý – Hůrka, Suchánek, Vošoust, Dušek – Kesner, Müller, L. Kmoch, Javorek – Slezák (65. Zelenka), Křelina (65. Týma,70.D.Kmoch)

Čáslav B: Míšek – Brudný, Váňa, Matoušek – Tomíšek (85. Špičák), Janda, Vondra, Haniak (64. Hudec), Krupička – Maxa, Kročák (70. Král).

(Miloslav Kapic)