Fotbalisté Kolína totiž již druhý rok po sobě vstoupili do sezony pohárovým utkáním na půdě Čelákovic a podruhé vyhráli 1:0. „Myslím si, že zápasu by spíš odpovídala remíza, protože domácí hráli dobře. Byli pohybliví, měli šance, ale ty neproměnili,“ uvedl kouč Kolína Stanislav Kocourek.
Kolín to ale neměl vůbec jednoduché. Na začátku druhé půle se sice dostal díky Kalivodově proměněné penaltě do vedení, jenomže od té doby převzali iniciativu domácí. Minimálně třikrát mohli skórovat, naštěstí pro Kolín ale ani jednou čelákovičtí hráči nemířili přesně. „Je pravda, že domácí měli víc šancí, ale my kromě toho gólu měli také dvě možnosti. Štoček ale nejprve trefil břevno a pak mířil těsně vedle,“ podotkl Kocourek.
Výhra Kolína byla draze vykoupena. V průběhu zápasu si totiž mladý Čapek při jednom ze soubojů zlomil ruku. „Při dopadu si přisedl ruku. Bohužel ho teď čeká operace a pauza. Je to škoda, protože už na jaře dvakrát marodil s kotníkem a teď, když se mohl prosadit do kádru, tak si udělá zase tohle. Je to smůla,“ objasnil Kocourek.
Hráči Kolína se nyní mohou těšit na 2. kolo. V něm se střetnou s Olympií Hradec Králové, která porazila Převýšov.
„I když jsme prohráli, podali jsme vynikající výkon,“ chválil svěřence čelákovický kormidelník Michal Petrouš. „Je škoda, že jsme vypadli, ale byla to dobrá příprava. Je pravda, že jsme byli hodně blízko vyrovnání,“ dodal Petrouš.