Plzeň B – FK Kolín 3:0


Bez pěti hráčů základní sestavy odjel na západ Čech starší dorost. „Kopecký má něco s kolenem, brankář Mašín a Končický byli nemocní, Potůček má únavovou zlomeninu a Krajíček má něco s páteří,“ objasnil kouč Kolína Ladislav Bobek. „Na lavičce jsme tak měli tři hráče z mladšího dorostu,“ dodal.
I přes tyto lapálie hráči bojovali a ze hřiště odcházeli se vztyčnou hlavou. „Na to, v jakém stavu jsme odjížděli, jsme podali docela dobrý výkon. Zejména v defenzivě. Ta se oproti minulým zápasům zlepšila,“ našel Bobek na porážce alespoň nějaké pozitivum. „Horší to bylo s naší ofenzivou. Dostali jsme se do minima šancí a to je při naší produktivitě málo,“ dodal.

FK Kolín: Douděra – Valenta, Holub, Rudzan, Kutil – Vácha, Kesner, Hajný, Radil – Kureš, Kacafírek. Poločas: 1:0.

Plzeň B - FK Kolín 2:1


Zraněními a nemocemi oslabený mladší dorost Kolína sehrál na horké plzeňské půdě velmi sympatickou partii, přesto však nakonec odjížděl bez zisku bodu, protože již po několikáté inkasoval branku v závěru utkání.

První poločas přinesl vyrovnanou hru bez výrazných brankových příležitostí. Mírnou převahu si vytvořili hráči Plzně, ale pozorný brankář Dastych všechny pokusy domácích zlikvidoval. Kolín hrozil zejména ze standardních situací a po jednom rohovém kopu mohl skóre otevřít hlavičkující Regner.
Druhá čtyřicetiminutovka již přinesla napínavější průběh. V 57. minutě se sice Plzeň ujala vedení, ale již za čtyři minuty bylo vyrovnáno, když se z trestného kopu nádherně trefil Volavka. Utkání tak směřovalo k nerozhodnému výsledku, ale Kolínští již potřetí v sezoně nezvládli závěr zápasu. V 76. minutě zapomněli na malém vápně na plzeňského útočníka a ten hlavou rozhodl o výhře Plzně.

„Kluci dneska předvedli poctivý a bojovný výkon a zasloužili si bodovat. Bohužel jsme však opět nezvládli závěr zápasu a zbytečně inkasovali. Tyto nevydařené koncovky nás v podzimní části sezony stály již mnoho bodů a musíme na tom zapracovat. Jinak bych chtěl zdůraznit, že náš výkon se zápas od zápasu zlepšuje a kluci jdou poctivým přístupem v tréninku výkonnostně nahoru,“ vyzdvihl i přes porážku kvalitní výkon Kolína trenér Jakub Stach.

Branka: 61. Volavka. Poločas: 0:0. FK Kolín: Dastych – Pohnětal, Regner, Dudla – Mužík (68. Radil), Jirků, Pospíšil, Kutifel – Havránek, Dostál, Volavka.