Sadská – Pečky 1:2

Pečky potvrdily zlepšující se fotbalovou i střeleckou formu a po vítězství z minulého týdne nad Kounicemi v poměru 4:1 vyhrály tentokrát i na hřišti soupeře, když si poradily s nevyzpytatelnou Sadskou. „V prvním poločase byli domácí lepší, zatlačili nás, ale gólovou šanci si přes naši dobře fungující obranu nevytvořili. Na počátku druhé půle jsme soupeře přehráli a šli zaslouženě do vedení. Sadská ale potom po náhodném centru a následné skrumáži vyrovnala, když se míč odrazil k nekrytému domácímu hráči. Závěr ale zase patřil nám. Nejprve Vlk trefil břevno a o pět minut později si vzal na půlce míč Müller, přešel přes dva bránící hráče a z 20 metrů zavěsil přímo do šibenice. V druhém poločase jsme hráli opravdu dobře, pochválit musím naši hru i nasazení,“ neskrýval spokojenost sekretář týmu AFK Pečky Jaroslav Vorlíček.

Branky: 68. Lugmajer – 60. Vančura, 75. Müller. Rozhodčí: Zikmunda. ŽK: 4:6. Diváků: 150. Poločas: 0:0.
Pečky: Cmár – Hanuš, Funda, Hůrka, Melíšek – Modrovič, Müller, Nykodym (70. Braňka), Vlk (80. Zelenka) – Vančura, Kejda.

Rejšice – Libodřice 3:1

Hráči Libodřic na jaře potvrzují, že podzimní umístění bylo značně neadekvátní možnostem týmu. Před sobotním zápasem čtyřikrát za sebou vyhráli a ani v Rejšicích neodehráli zcela špatné utkání, na pátou výhru v řadě ale nakonec nedosáhli.
Domácím patřil úvod zápasu a šli také rychle do vedení po střele Remsy. Hosté ale vzápětí vyrovnali po hlavičce Janovského. Svižný fotbal solidní úrovně pokračoval i nadále. Těsně před odchodem do šatny převážil misku vah na stranu domácích z penalty Hanuš. Hosté se pak v druhém poločase snažili vyrovnat, otevřeli hru a zaměstnávali domácí obranu i rejšického brankáře, žádnou z šancí už se jim ale nepodařilo využít. Gól padl naopak na druhé straně, když se z rychlého brejku prosadil již v nastaveném čase Zdražil. „Nepodali jsme tak kvalitní výkon jako v předchozích zápasech. Nebyl jsem spokojen s přístupem hráčů k zápasu. Někteří si mysleli, že když čtyřikrát vyhráli, soupeř se porazí sám. Na hře týmu se podepsalo i to, že nám scházeli čtyři hráči základu. První půle byla vyrovnaná, ale vyhráli ji domácí po prazvláštní penaltě. Faulu našeho hráče totiž předcházel neodpískaný faul domácích. Ale k rozhodčímu se nechci vyjadřovat. V druhé půli jsme se vrhli do útočení, ale vyrovnat se nám nepovedlo. Domácí naopak po odkopu od vlastní brány našli na polovině hřiště čekajícího útočníka a ten v samostatném úniku zvýšil na konečných 3:1,“ uzavřel zápasové hodnocení trenér Libodřic Vladimír Pěkný.

Branky: 12. Remsa, 42. Hanuš z PK, 90.(+2) Zdražil – 17. Janovský. Rozhodčí: Mansour. ŽK: 1:2. Diváků: 63. Poločas: 2:1.
Libodřice: Šrámek – Kovacz (20. Vacek), Lapáček, Klička, Dolejší – Dušek, Červeňák, Bohuslav (75. Šafránek), Pěkný – Janovský, Jelínek.