Pečky za celou sezonu získaly dvacet devět bodů, z toho šestnáct na podzim. Pečky také patřily k týmům, jenž nejméně skórovaly a nejvíce inkasovaly. „Sezona byla neúspěšná, protože jsme sestoupili a příští rok se bude hrát okres. Po podzimu to ještě bylo hratelné. Nebyl zase tak špatný. To jaro už bylo horší,“ uvedl dnes již bývalý trenér Peček Lukáš Vlk.

Co bylo příčinou neúspěchu?
Zejména se nám nepodařilo udržet pro nás důležité hráče. Hovorkovi a Hájkovi skončilo hostování. Kejda se rozhodl odejít do Poděbrad. S nimi nám odešlo spoustu gólů. Zklamán jsem také místními hráči, kteří šanci, jenž dostali, nevyužili. Bylo nás málo. Neustále jsme řešili problémy s počtem, aby jsme měli alespoň jednoho nebo dva na střídání. Poté se jen těžko soustředí na samotnou hru a nějakou taktiku, když máte problém s tímto. Samozřejmě i já nesu svůj díl viny. S vedením jsme dospěli k závěru, že hráče, kteří nechtějí hrát, nemůžeme nějak nutit a přemlouvat. Bez tréninku to prostě nejde. My jsme se scházeli ve čtyřech nebo pěti lidech, to je málo. I. B třída je už poměrně kvalitní soutěž a musí se trénovat, jinak to dopadne jako s námi.

Kromě tréninkového manka měli jste ještě nějakou slabinu, která se zapříčinala na sestupu?
Slabina byla herní praxe a návyky. To je vše spojeno s tím tréninkem.

Byl také nějaký světlý moment?
Těch skutečně příliš nebylo. Za světlý moment bych označil příchod krajního obránce Macháčka, ten přišel z dorostu Kolína.

Na který zápas budete rád vzpomínat?
Určitě na utkání ve Velimi a Radimi, které jsme oba vyhráli.

A jaký byste nejraději vymazal z fotbalové historie?
Nejhorší byly domácí duely s Říčany a Zbraslavicemi. Jednak vinou našeho výkonu a také díky výkonu sudího.

Jaké změny Pečky v létě čekají?
Asi velké. Tou největší je, že já končím. Nevím přesně, co je plánováno za posily, ale se mnou s největší pravděpodobností končí i hráči, kteří jezdili z Nymburka. To jsou Doležal, Žižka, Novotný, Kubina a Nedorost. Musí dostat příležitost mladí kluci. Je tu poměrně silný ročník, který teď bude posledním rokem v dorostu. Musí se zde také stanovit priority. Jestli se chce hrát nahoře s dorostem nebo áčkem. Stávalo se nám, že někteří dorostenci za nás třeba nechtěli chodit.

(Denis Jeřábek)