AFK Pečky - SK Chocerady 3:2

V utkání hned od začátku diktovaly Pečky tempo hry a byly lepším týmem. ,,V první půli jsme hosty přimáčkli na jejich polovině. Bohužel jsme neproměňovali šance. Takové tři tutovky jsme měli," litoval Lukáš Vlk, hrající trenér Peček.

To hostům na vstřelení branky stačila jediná pološance. Po nedorozumění brankáře Hemmera se stoperem se dostali ve 35. minutě do vedení, které už do konce první půle udrželi.

Do druhého poločasu opět vstoupily aktivněji Pečky, které svého soupeře jasně přehrávaly. Kejdovi se v 65. minutě podařilo vyrovnat a o deset minut později tentýž hráč zvyšoval na 2:1. ,,Hosty jsme od úvodu druhé půle tlačili. Po vyrovnávací brance jsme trochu polevili a paradoxně v tuto chvíli vstřelili vedoucí branku," uvedl Lukáš Vlk.

Branka to sice byla vedoucí, nikoliv však vítězná. Choceradům se totiž v 80. minutě podařilo skóre srovnat. ,,Hosté opravdu dnes ukázali, jak se proměňují šance. Ze dvou šancí dali dvě branky," vyzdvihl střeleckou potenci soupeře Vlk.

Naštěstí pro domácí sev 89. minutě z penalty trefila letní posila Hájek, který vstřelil gól zatím ve všech mistrovských utkáních nové sezony. ,,Naštěstí jsme na konci utkání z penalty vstřelili vítěznou branku," oddechl si Vlk.

Branky Peček: 65. a 75. Kejda, 89. Hájek z PK. Rozhodčí: Pejša. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 0:1.
AFK Pečky: Hemmer - Melíšek, Soukup, Vlk - Plaček (70. Materna), Hájek, Braňka, Nedorost, Zelenka - Kejda, Hovorka (63. Dvořák).

(Denis Jeřábek)