Domácí fotbalisté si po prohře s Týništěm v minulém kole spravili tentokrát chuť, když rozdílem třídy porazili Kolín.

Výsledek ale úplně neodpovídá dění na trávníku.

V prvním poločase hrála obě mužstva opatrně a vyrovnaně. Hosté se však dopustili hloupé chyby, když zbytečně ztratili míč uprostřed hřiště. Pardubice zaútočily do rozhozené obrany a ujaly se vedení.

V druhém poločase se Kolín tlačil dopředu, vytvořil si i značný tlak, ale domácí pozorně bránili a vyráželi k smrtícím brejkům. Tři z takových rychlých protiútoků přetavili v gól a rozhodli tím o své jasné výhře.

„Výsledek je jednoznačný, i když trochu krutý. První poločas byl vyrovnaný, ale po ztrátě ve středu pole jsme dostali smolnou branku. V druhém poločase jsme domácí zatlačili, ale oni nám dali z pěti brejků tři góly. Herně jsme byli v druhé půli lepší, ale přes zhuštěnou obranu domácích jsme se nedokázali prosadit. Zatímco na předchozí zápasy měly vliv i jiné faktory, tentokrát jsme si to prohráli sami,“ hledal po zápase příčiny porážky trenér Kolína Stanislav Kocourek.

Tesla Pardubice – Kolín 4:0

Branky: 28. Kakrda, 64. Jeřábek, 71. Petrus, 84. Sedlák. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Kolín: Čižinský – Kalivoda, Šourek, Doseděl, Mach – Čapek (46. Felcman), Tlučhoř, Svoboda, Süsser (46. Neuberg) – Houštecký, Štoček (75. Puk).

Petr Sýkora