Postup? Zřejmě se rozhodne mezi dvěma týmyPo dlouhé době to měl být vyrovnaný ročník. A na obou pólech. Jenomže skutečnost je jiná. O postup si to zřejmě rozdají Býchory a Červené Pečky. Právě tyto dva kluby udávají tón. „Hrají nejlepší fotbal,“ shodla se při hodnocení většina trenérů okresního přeboru.

První pozici zatím drží jednou poražené Býchory. A to je pro většinu odborníků trochu překvapení. Vždyť před sezonou odešel náročný trenér Malinovský a také opory Soukup nebo Teplý. Jenomže nový kouč Libor Tichý přivedl adekvátní náhradu. Tým citlivě poskládal a ten šlape. „Zatím jsem spokojený. Tým šlape a noví kluci dobře zapadli,“ uvedl kouč lídra tabulky. „Jestli se u nás mluví o postupu? Když budu mluvit za sebe, tak bych tutu otázku neřešil. Do konce soutěže zbývá ještě hodně kol a náš náskok není velký. Navíc bude otázka, jestli se nám podaří udržet posily,“ dodal Tichý.
Od Červených Peček se podobný výsledek dal očekávat. Pečky již dlouhodobě vykazují dobré výsledky. „Máme nejlepší tým za posledních šest let. Chtěli bychom postoupit,“ řekl lodivod Radek Kulhánek.

Radim by mohla překvapitZamíchat postupovými kartami by ještě mohla třetí Radim. Ambiciózní tým vedený Michalem Škopkem ztrácí na postupové místo sice devět bodů, ale kádr má kvalitní a je dost možné, že by mohl být tím třetím vzadu, který se bude smát. Přesně jak to říká staré přísloví: když se dva perou, třetí se směje.

Klidné vodyRelativně v klidu mohou být přes zimu v Plaňanech, Českém Brodě, Velkém Oseku a Třech Dvorech. Tyto týmy mají dostatečný náskok. O své postavení by mohly přijít pouze v případě, že by měly katastrofické jaro.

Kandidáti na případné

druhé sestupové místoZ okresního přeboru padá jeden tým, ale je to pouze v případě, že se všechny celky v I. B třídě z okresu zachrání. Když tomu tak nebude, na poplach musí hlásit v Ratboři, Nučicích, Konárovicích, Kolíně, Bečvárech a Jestřabí Lhotě.

Černého Petra drží LibliceNejhorší výchozí pozici mají před jarními boji hráči Liblic. Ve dvanácti kolech získali pouze šest bodů Na předposlední Jestřábku ztrácí sice šest bodů, ale na druhou stranu mají k dobru jeden zápas. „Máme problém střílet góly,“ našel hlavní příčinu špatného postavení kouč Petr Samek. „Přes zimu musíme dobře posílit. Ale nebude to jednoduché. Jsme vesnický klub, peněz taky nemáme moc. Hřiště taky není nic moc a v dnešní době na to spousta hráčů kouká. Ale nic nevzdáváme a pokusíme se soutěž zachránit,“ hlásí Samek.

Nováčci? Zatím zklamání!Soutěž má hned tři nováčky a ty si nevedou zrovna moc dobře. Nučicím patří devátá, kolínské rezervě desátá a Bečvárům dvanáctá příčka. Zklamání je to určitě pro všechny tři kluby, největší šok je to však pro Kolín B. Ten se před sezonou dokonce netajil postupovými ambicemi. „Chceme minimálně do I. B třídy,“ hlásil po postupu mezi okresní elitu kouč Jan Procházka. Jenomže realita je jiná. Spíš to vypadá na boj setrvání v soutěži. „Ani jeden zápas jsme nehráli ve stejném složení. Máme problém, když hrají všechny naše týmy v jeden den. Pak dáváme sestavu těžko dohromady,“ podotkl.