VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dostihy nakonec lépe zvládla Třebovle

Kolín - Až poslední kolo rozhodlo o tom, že podzimním králem okresního přeboru se stali fotbalisté Třebovle. Na chvostu tabulky se krčí Nebovidy. Vyhráno ale nemají ani ve Třech Dvorech.

22.11.2010 2
SDÍLEJ:

Z utkání FK Kolín B - Býchory (0:4).Foto: Deník/Michal Bílek

Třebovle

Ladislav Forman (trenér): Před letní přípravou vedení SK Třebovle stanovilo pro tuto sezonu cíl do pátého místa. Mužstvo doplnili hráči Hříbal, Lukáš, Hromádko a Martin Dušek, který se vrátil z Polep. Už zápasy v letní přípravě naznačovaly, že hráči chtějí hrát a hlavně se porvat o každý bod. V průběhu podzimu se nám dařilo hlavně na domácím hřišti, kde jsme neztratili ani bod, kdežto na soupeřově hřišti se nám už tolik nevedlo. Vím, že každé mužstvo si vybere slabší chvilku a i nás to potkalo. Sice máme nejvíce plusových bodů, tak zejména ve Třech Dvorech jsme utkání měli zvládnout a vyhrát. Soutěž je hodně vyrovnaná, vždyť na vítězství v okresním přeboru mají šanci mužstva minimálně do osmého místa. Nebudu hodnotit jednotlivce, to, že vedeme podzimní tabulku, je zásluha všech hráčů, kteří za Třebovli nastoupili. Teď už mají hráči před sebou tradiční silvestrovský fotbálek starší versus mladý a po Novém roce začne příprava na jarní sezonu.

Velký Osek

Zdeněk Novák (vedoucí): S příchodem staronového trenéra Jaromíra Kolínského se nám podařilo zkonsolidovat kádr, který v průběhu podzimu atakoval přední příčky. Od začátku jsme neměli cíl hrát nahoře, spíš v klidném středu, ale začalo se nám dařit. Ke konci první poloviny soutěže nám došel dech a poslední čtyři zápasy jsme totálně nezvládli. Díky tomu jsme skončili na druhém místě, což je vzhledem k průběhu soutěže určitým zklamáním. Nicméně boj o postup nevzdáváme. Pokud se nám podaří v zimní pauze přivést sponzora, chtěli bychom tým posílit a postup vybojovat.

Býchory

Karel Koubek (hrající asistent): Sezonu jsme začali s velkou marodkou a podle toho byly výsledky. Přestože jsme hned ve druhém kole porazili aspiranta na postup Velký Osek, poté jsme zbytečně ztratili pár utkání. Naší největší slabinou bylo proměňování šancí. Po polovině podzimní části se uzdravilo pár lidí a přišla jedna posila do zálohy – Pepa Adamec a naše výsledky a hra se začala zlepšovat, což jsme potvrdili posledními pěti šesti koly. Takže třetí místo vzhledem k špatnému začátku bereme, protože jsme čtyři kola před koncem podzimní části ztráceli na vedoucí Velký Osek 14 bodů, nyní se na Třebovli díváme s odstupem bodů čtyř. S hlavním trenérem Lukášem Hartigem bychom chtěli poděkovat všem klukům za přístup k tréninkům i zápasům.

FK Kolín B

Luboš Pluhař (trenér): Hodnocení podzimní části sezony je pro mě velmi pozitivní. Tedy až na pár výjimek. Když jsem mužstvo v létě přebíral, stanovil jsem si jasnou prioritu. V týmu musí hrát hráči širšího kádru A týmu a dále doplňovat mladíky z dorostu. Za to, že se tohle dařilo, musím poděkovat trenérům Pilnému, Majerovi, Malinovskému a Ligovi. Do sezony jsme vstoupili velmi dobře, vysokou výhrou nad Jestřábkou. Hráli jsme pěkný, rychlý, kombinační fotbal. O tohle jsme se snažili v každém zápase. Bohužel někdy nám nepřál terén - nepochopitelná prohra v Nebovidech, jindy zase rozhodčí – prohry v Liblici a Bečvárech. V některých utkáních jsme předvedli velkou vůli po vítězství – vydřené výhry s Třemi Dvory a Konárovicemi. Jinak jsem byl ale s představením tohoto týmu velmi spokojený. Co se týká doplnění týmu na jaro, není potřeba. Hráčská základna FK je dost velká a pokud bude fungovat doplňování kádru dorostenci, nemám o tenhle tým strach a i nadále bychom se měli pohybovat v horních patrech tabulky.

Liblice

David Hybeš (předseda): Jako nováček okresního přeboru jsme do podzimní části vstupovali s cílem uhrát dostatečný počet bodů, abychom se na jaře nemuseli strachovat o udržení v soutěži. Zpočátku se nám dařilo náramně, hráči předváděli atraktivní a divácky pohledný fotbal, podpořený i bodovými zisky. Bohužel hráčský kádr během podzimu zdecimovala zranění plus jiné absence hráčů a tak posledních pět zápasů již nebylo úplně ideálních. Přesto bych celému týmu a trenérům poděkoval za slušně odvedou práci.

Konárovice

Ivan Kutil (trenér): Po podzimní části okresního přeboru můžeme být spokojeni s umístěním na šestém místě. Podařil se nám vstup do sezony, kdy po třech zápasech jsme měli devět bodů a v mužstvu zavládla pohoda. V posledních kolech nás trápila nemohoucnost vstřelit branku. Vždyť méně branek než my dali pouze hráči Nebovid. Naopak spokojeni můžeme být s hrou naší obrany, co se týká počtu obdržených branek, kdy jsme spolu s Liblicí třetí nejméně inkasující mužstvo soutěže. Cílem pro jarní část je udržet šesté místo v konečné tabulce a výrazně se zlepšit v útočné fázi.

Břežany II

Vladislav Pikner (vedoucí): Celková spokojenost s bodovým ziskem. Herně to bylo na střídačku, protože jsme nehráli většinu podzimu kompletní. Vedení klubu včetně mě přeje hráčům do dalších bojů hodně zdraví.

Pečky

Miloš Malina (trenér): Začátek byl z naší strany velice váhavý. Mužstvo se po sestupu z I. B třídy dávalo dohromady, hodně hráčů skončilo. Vedení rozhodlo, že se šance bude dávat místním a mladým. Ty bohužel začátek sezony podcenili, přestože jsem je upozorňoval, že okresní přebor je kvalitní soutěž. Postupem času jsme zkvalitnili hru, ale výkyvy mladých jsou značný. První polovina pro nás nedopadla tak, jak bych chtěl. Měli jsme mít o pět bodů víc. Druhá polovina už byla dobrá. Škoda, že jsme neporazili Konárovice, mohli jsme tam být vepředu dotažený. Kluci se ale postupem času otrkali a odehráli docela slušný zápasy, ale chyběla nám zkušenost. Žižka nehrál v pěti, Novotný ve čtyřech zápasech. Velkým zklamáním pro mě byl přístup Dvořáka, který přestal trénovat a chodil pouze na zápasy a poté byl vyloučen a posledních šest zápasů nehrál vůbec.

Bečváry

Josef Kuba (trenér): Sezona pro nás začala velmi špatně, po čtyřech zápasech jsme měli jeden bod a byli na posledním místě tabulky. Pak se střídaly zápasy, které měly dobrou úroveň s těmi špatnými. Dopláceli jsme na neproměňování šancí a na individuální chyby, které nás stály body. V závěru sezony jsme se šplhali tabulkou výš a výš až je z toho podzimní deváté místo a 18 bodů. Spokojeni ale být nemůžeme, mužstvo má určitě na víc.

Jestřabí Lhota

Karel Dušek (vedoucí): Po letní přípravě jsme si mysleli, že bychom se mohli pohybovat v horních patrech tabulky. Příprava byla kvalitní, soupeři dobrý. Bohužel né zrovna první vydařený zápas s Kolínem nás asi srazil dolů a přestalo se nám dařit. Přišly nevýrazný výkony, hlavně v útočné fázi, kdy jsme neproměňovali šance. Zlomový bod byla první půle s Velkým Osekem, kdy jsme si vypracovali spoustu gólových šancí, ale nakonec jsme prohráli 1:2. Poté jsme se mírně zlepšovali. Hodně nás držel svými góly Pavelka. Přesto s podzimem nemůžeme být spokojení, protože s kvalitou hráčského kádru bychom se měli pohybovat výš.

Týnec nad Labem

Jiří Sýkora (kapitán): Před začátkem soutěže jsme dost zamíchali sestavou a mimo prvního zápasu, který jsme vyhráli se nám nedařilo dobře rozehrané zápasy dotáhnout do vítězného konce. Posledních šest kol se mužstvu začalo dařit, až na zbytečně ztracený poslední zápas, jsme začali vyhrávat a získávat důležité body pro záchranu. Jaro bude těžké, ale věřím, že Týnec v okrese udržíme. Děkuji všem hráčům, divákům, trenérovi a lidem kolem Týneckého fotbalu.

Rostoklaty

Miroslav Němec (předseda): Vzhledem k okolnostem, za kterých jsme postoupili do okresního přeboru – odhlášení týmu Českého Brodu ze soutěže – jsme si nedělali velké iluze či plány do podzimní sezony. Společně jsme se rozhodli, že nebudeme za každou cenu tým posilovat drahými legionáři, ale zůstaneme u naší filozofie oddílu. Naší prioritou je zachování party a soudržnosti stávajících hráčů áčka, potažmo i B - týmu. Co se týče působení v okresu, musíme s uznáním konstatovat, že až na některé výjimky nás soupeři přehrávali rychlostí, kombinací a zkušenostmi. Přesto jsme s pokorou a respektem ke každému z nich snad ostudu neudělali. Naší největší slabinou je vyšší věkový průměr našich hráčů, neboť u všech mužstev se objevují mladíci, kteří hru oživí a zrychlí. U nás tato kategorie bohužel chybí. Rád bych se také pozastavil u rozhodčích. I když se tu a tam objevili nářky nad kvalitou a způsobem rozhodování, musím za klub říci, že za celý podzim bylo působení arbitrů u našich zápasů na úrovni. Pokud jsme někde, a to hlavně doma, s někým prohráli, bylo to každopádně tím, že soupeř byl prostě lepší. Přesto se nevzdáváme, jarní sezonu chceme zabojovat a odehrát okres se ctí.

Tři Dvory

Vladimír Novák (trenér): Nejsem spokojený s podzimní částí, protože přístup některých hráčů byl tragický. Samozřejmě z jara chci vyždímat co nejvíce a od toho se bude odvíjet i zimní příprava, ale v prví řadě musí chtít sami hráči něco pro to udělat. Já věřím tomu že namakáme a okresní přebor udržíme.

Nebovidy

Jaroslav Honc (vedoucí): Výsledky odehraných utkání ovlivnil silně nestabilní hráčský kádr, který je pro tuto soutěž potřeba a to hned z několika následujících důvodů: z hráčů, kteří se na postup do okresního přeboru podíleli celkem tři ukončili činnost u A mužstva – M. Vácha, R. Roček, J. Zelenka. Dva dva hráči hrají současně s fotbalem hokej za SC Kolín a pro podzim nejsou použitelní – J. Pecka, P. Pospíšil. Další dva hráči hrají současně s fotbalem hokejbal za HBC Kolín a v podzimních zápasech měli vinou současných termínů nepravidelnou účast – P. Skořepa, R. Miška. Dva hráči mají jako doplňkový sport bojové umění a vinou zranění při této činnosti chyběli v několika utkáních – J. Kovalczuk, V. Stehlík. Dva hráč jsou dlouhodobě zraněni – L. Kovalczuk, S. Odl. Další hráč současně s fotbalem hraje korfbal a termíny zápasů rovněž spolu kolidují – J. Mašín. Hráčský kádr byl doplněn až po čtyřech odehraných utkáních dvěma hráči – T. Vorlíček, M. Novotný, z nichž druhý jmenovaný odehrál vinou zranění pouze pět utkání. Během podzimu bylo vyloučeno a nepodmíněně potrestáno celkem sedm hráčů. Z uvedených důvodů je zřejmé, že během podzimu se na odehrání 13 mistrovských utkání vystřídal neuvěřitelný počet 25 hráčů, a to většina z B mužstva. Pouze dva hráči odehráli všechna podzimní utkáni – A. Přibyl a M. Přibyl. Všem hráčů nelze upřít snahu a bojovnost, ale bodový zisk a celkové umístění jsou obrazem všech těchto skutečností.

Poznámka: V úterním vydání Kolínského deníku se dočtete o právě skončené sezoně víc. Najdete tamsestavy kola, tabulky, nebo statistiky jednotlivců.

Autor: René Volf

22.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie.
14

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Druhý den voleb do poslanecké sněmovny - Bylany
8

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Kolínsko - Také druhý den voleb do poslanecké sněmovny provázela na Kolínsku hojná účast voličů. Přes 50 % hlásily volební komise v sobotu dopoledne v Polepech, Zásmukách, Doubravčanech a řadě dalších míst.

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Kolín – Téměř devět měsíců cestoval kolínský Marek Jelínek s kamarády na koloběžkách patnácti zeměmi od Mexika přes Nikaraguu a Kostariku až po Bolívii, Argentinu a Brazílii.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení