Tři Dvory – Ratboř 2:2

„Na tu bídu, co jsme předvedli, je to pro nás zlatý bod. Hodně se na nás projevil i ten fakt, že máme za sebou špatnou zimní přípravu. Chodilo se trénovat v malém počtu,“ uvedl hrající trenér Třech Dvor Vladimír Novák.

„V prvním poločase jsme mohli utkání rozhodnout, k čemuž jsme měli dostatek gólových příležitostí, které jsme však malým důrazem neproměnili. Druhý poločas neměl takovou kvalitu. Hra se spíš odehrávala ve středu pole. Mužstva nedokázala už hrát tolik po zemi, což se hojné divácké návštěvě určitě nelíbilo,“ podotkl předseda Ratboře Jindřich Svoboda.

Branky: 11. a 70. Pokorný – 30. Hošek, 46. Suchý. Rozhodčí: Humpolák. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1.
Tři Dvory: Řehák – Malý, Svoboda (70. Landa), Kukal, Doležal – Bašista, Skohoutil, Paďouk, K. Kubera – Novák (60. M. Kubera), Pokorným.
Ratboř: Lebeda: Bohouňovský, Kemza, Skopec, Franc (25. Tománek) – P. Dolejš, M. Dolejš, Švarc, Gembiczký (75. Brtník) – Hošek, Suchý.

Velký Osek - Nučice 3:1

„Jsem spokojen s přístupem hráčů, kteří hráli. Je to dobrý základ do jara,“ řekl stručně předseda Velkého Oseka Jan Žilka.

V zápase jsme udělali v obranné fázi hodně individuálních chyb a při malé produktivitě ofenzivních akcí jsme na lepší výsledek neměli,“ přiznal trenér Nučic Pavel Krutský st.

Branky: 7. Adamec, 60. Fořt, 72. Mašek - 88. M. Zápotocký. Rozhodčí: Burda. ŽK: 0:2. Diváci: 40. Poločas: 1:0.
Velký Osek: Duršpek - Munzar, Červený, Černý, Syřínek - Špaček, Adamec, Sodoma, Sixta - Mašek, Fořt (70. Vaníček).
Nučice: T. Krutský - Hurtík, Jaroslav Novák (76. Martin Sedláček), Pečenka, Holub (61. Vedral) - P. Zápotocký, Bradáč, Kubů, M. Zápotocký - Galler (73. Adam), Jakub Novák.

Týnec n. L. – Český Brod B 1:3

„Začali jsme dobře, dostali se do vedení. Pak jsme inkasovali ze standardky. Když jsme prohrávali 1:2, měli jsme šance na vyrovnání. Rozhodl třetí gól. Tím pádem bylo po zápase. Musím říct, že Brod byl fotbalovější,“ uznal kapitán Týnce Jiří Sýkora.

„Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a hlavně s vědomím, že se nám doposud na venkovních hřištích vůbec nedařilo. Chtěli jsme vše přizpůsobit hře, která by znamenala úspěch v podobě tříbodového zisku. Během zimní přestávky jsme do hry zakomponovali několik navrátilců a posil a všichni si pod novou trenérskou taktovkou Vladislava Poupy počínali dobře. Jsem rád, že mužstvo přebral jako trenér Láďa Poupa, kluci k němu cítí respekt, mají také proč, málokomu se podaří hrát fotbal na takové úrovni, jako tomu bylo u Ládi,“ uvedl asistent českobrodského trenéra Michal Mrázek. „Ovšem hned ve 40. vteřině zápasu jsme individuálně selhali v obranné akci a naši hrubou chybu dokázali domácí pěkně potrestat. Hned po rozehrání jsme ale převzali otěže zápasu pevně do svých rukou a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří utkání zvrátit v náš prospěch. Ve 20. minutě jsme zahrávali standardní situaci z hranice šestnáctky a Margolius zkušeně zavěsil. V 35. minutě pronikl středem obrany Hubáček a z dvaceti metrů pěkně zvýšil. Ve druhé půli jsme zbytečně přestali kombinovat, trochu jsme polevili v koncentraci a hned to bylo znát. Domácí dokonce trefili hlavou tyč. Uklidněním pro nás byla, až branka na 1:3 v 66. minutě. Poté už jsme utkání s přehledem dovedli do vítězného konce a zaslouženě vyhráli. Jsem rád, že jsme snad už našli recept jak vyhrávat zápasy venku. Dobře jsme pracovali jako tým. Myslím si, že teď máme mužstvo dobře poskládané a početné. V týmu máme momentálně dvacet hráčů, kteří mohou hrát. Je dobře, že se zvýšila konkurence v týmu a nikdo nemá nic jisté. A od hráčů jako je Ríša Margolius a Ráďa Böhm se toho všichni můžou dost naučit. Všichni už se těšíme na náš domácí zápas se Třebovlí. Doufám, že potvrdíme dobrou formu. Doma tomu všichni věříme, tady se cítíme hodně silní,“ dodal Mrázek.

Branky: 1. Zámiš - 20. Margolius, 35. Hubáček, 66. Mrázek. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 1:2.
Týnec: Kosař – Bulánek, J. Sýkora, D. Kratochvíl, R. Mlika – Kučera (80. Fanta), Kovanda (70. D. Gruber), Tatíček, T. Gruber – Zámiš, L. Sýkora (70. Horák).
Český Brod B: Šmejkal – Kratochvíl (65. Tománek), Hříbal, Margolius, Böhm – Skála (70. Považan), Jindra, Hubáček, Stehlík, Kozlíček – Mrázek (78. Liga).

Bečváry - Jestřábí Lhota 0:0

„Zápas se hrál opatrně. Na obou stranách byla vidět snaha neudělat chybu, která by znamenala inkasovat gól. Soupeř k našim hráčům včas přistupoval a nedovolil nám rozvinout kombinaci, která by vedla k ohrožení branky. Šancí na obou stranách bylo málo i když ke vstřelení gólu jsme měli přece jen o kousek blíž, nastřelili jsme tyč. Hra byla poznamenána mírně nerovnýnm terénem, který dělal problémy při snaze kombinovat. Vzhledem k průběhu zápasu je dělba bodu spravedlivá,“ řekl k utkání kouč Bečvá Josef Kuba.

“Prvních dvacet minut jsme byli lepší, pak domácí hru vyrovnali. Po přestávce nás ale Bečváry přehrávaly. Z tohoto pohledu jsme s bodem spokojeni. Navíc jsme na začátku druhé půle nastřelili břevno,“ připojil se vedoucí Lhoty Karel Dušek.

Rozhodčí: Sojka. ŽK: 1:2. Diváci: 50.
Bečváry: Kropáček – Uher, J. Holub, T. Kubásek, Urbánek – Čáslava (82. Kesner), Kubín, M. Kšírl, Křovina (46. Hampl) – V. Holub, Sikáček (75. J. Kšírl).
Jestřabí Lhota: Foršt – Šteffen, Holeček, Krupka (85. L. Týma st.) – Růžička, Machurka, Mojžíš (73. Kašpar), L. Týma ml., Krajíček – Pokorný (68. Polák), Čmugr.

FK Kolín B – Plaňany 3:0

„Měli jsme celý zápas územní převahu vyhráli jsme zcela zaslouženě. Když to trochu hořelo, podržel nás brankář Kubrycht,“ uvedl trenér kolínské rezervy Rudolf Čich.

„Výsledek je jasný, ale hra byla poměrně vyrovnaná. My ale udělali hrubé chyby. Třeba náš brankář vykopl na půlku, odkud protihráč hlavičkoval a spadlo to do brány. Prostě jsme Kolínu vítězství usnadnili,“ hlesl trenér Plaňan Luboš Málek.

Branky: 10. Pluhař, 29. Kesner, 55. Macek. Rozhodčí: Netáhlík. ŽK: 2:2. Diváci: 20. Poločas: 2:0.
FK Kolín B: Kubrycht – Kutil, Biško, Karkoš, Pluhař – Lapšanský, Pařík, Zelenka, Holub – Kesner (46. Macek), Trojan (75. Dudáš).
Plaňany: Hradecký – Hovorka, Kruliš, V. Javorský, P. Javorský – Kozdera, Břichnáč, Michal Vinš (70. Váňa), Málek – Češner, Freund.

Břežany II – Býchory 0:1

„Po zimě to byl docela dobrý fotbal. Každý tým měl dvě šance, soupeř na rozdíl od nás jednu ve druhé půli proměnil. My nastřelili tyč, bez góla se bohužel vyhrát nedá,“ řekl vedoucí Břežan II Vladislav Pikner.

„S hodnocením kolegy souhlasím. Jenom se hrálo na tvrdém terénu, dost to skákalo,“ připojil se býchorský asistent Jaroslav Šlechta.

Branka: 60. P. Chlumský. Rozhodčí: Grund. ŽK: 2:2. ČK: 72. P. Chlumský (Býchory). Diváci: 60. Poločas: 0:0.
Břežany II: Kramer – Trejbal, Soročin, Svoboda, Baňka – Pekárek (65. Karban), Mišák, Pikner, Moravec – Musílek, Jedlička.
Býchory: Jansa – M. Chlumský, Radla, Jirkovský, Chvalovský – Klimeš, M. Kedršt, P. Kedršt, Martínek (80. D. Křivský) – Říha (65. Vyhnánek), P. Chlumský.

Konárovice – Třebovle 0:4

„Na tenhle zápas musíme rychle zapomenout. To, co jsme předváděli, nemělo s fotbalem nic společného. Ve všem jsme byli horší než soupeř a jeho výhra je naprosto zasloužená,“ konstatoval trenér Konárovic Ivan Kutil.

„Odjížděli jsme do Konárovic s respektem, protože soupeř u nás na podzim hrál rychlý a agresivní fotbal. Ale odveta mu nevyšla. My byli lepší a hráli jsme od 10. minuty velmi dobře,“ potěšilo kouče Třebovle Ladislava Formana.

Branky: 35. Dvořák, 43. Bobek, 46. Čáslava, 79. Holub. Rozhodčí: Stupka. ŽK: 4:2. ČK: 45. Dvořák (T). Diváci: 70. Poločas: 0:2.
Konárovice: Svoboda – R. Černík, P. Pokorný, Vokoun, Plachý – Jandák, Kahoun, Sojka, R. Pokorný (29. Šanda, 46. J. Zmátlo) – M. Černík, Žídek (85. T. Černík)
Třebovle: Pokorný – Janoušek, Richter, Čáslava, Stránský – Němec, Dvořák, Bobek, Růžek (80. Bílek) – Dušek, Holub (85. Líbal).