Velim B derniéru nezvládlaVelim B se s podzimní částí loučila v Bílém Podolí. Derniéra ji ale nevyšla. V bojovném utkání a na velice těžkém těrénu Podolí rezervní tým Velimi porazilo (3:2), čímž svému soupeři uštědřilo teprve třetí porážku v sezóně.

„Terén byl na hranici regulérnosti, což nám příliš nevyhovovalo. Spíše než o fotbal šlo o bojovnost. Balón, který silně připomínal sněhuláka, jsme nedokázali v pravý čas odkopávat, domácí ho zachycovali a útočili do rozhozené obrany. Herně jsme ale rozhodně nebyli horší než soupeř,“ uvedl po zápase trenér Velimi Miroslav Cmár.

Pečky konečně

proměňovaly šancePečky sehrály v Luštěnicích (1:3) pohledné kvalitní utkání. Od počátku byly aktivnější, svého soupeře prakticky k ničemu nepustily a co je nejdůležitější, konečně dokázaly proměňovat stoprocentní gólové příležitosti, což se jim v předchozích zápasech příliš nevedlo.

„Dvě věci mě dnes překvapily,“ uvedl po zápase trenér Peček Miloš Malina. „Dobrý terén a kvalitní výkon rozhodčího. Hrál se slušný zápas bez sprostých faulů a záludností, v němž jsme nakonec uspěli. Domácí hráli dobře ve středu pole, ale před naší brankou toho příliš nevymysleli. Těch několik šancí, které si vytvořili, spolehlivě zlikvidoval bezchybný Hemmer,“ dodal.

Polepy zvládly roli favoritaLídr tabulky nezaváhal a zvítězil i v posledním podzimním utkání. Tentokrát si po spolehlivém výkonu odvezl tři body z hřiště nepříliš dobře hrajících Rejšic (2:4).

„Z tohoto utkání jsme měli strach, chybějí nám tři hráči základní sestavy a dva další kluci hrají se zdravotními problémy. To, že terén byl velice těžký, snad ani není potřeba zdůrazňovat. Přese všechny naše obavy jsme ale měli zápas od první minuty pevně v rukou, úvodní polovinu jsme vyhráli dvougólovým rozdílem a i druhý poločas se hrál podle našich not. Soupeř sice dvakrát korigoval stav, ale my jsme mu vždy znovu dokázali odskočit. Herně jsme měli určitě navrch, Rejšice byly nebezpečné pouze svými dlouhými nakopávanými balóny, s těmi si ale dokázal skvělě poradit brankář Řehák,“ hodnotil zápas trenér Polep Jiří Vondřejc a dodal: „S podzimní částí jsem maximálně spokojený, prohráli jsme pouze dvakrát, na špici máme sedmibodový náskok. Pochvala patří celému mužstvu.“

Tuchoraz se v závěru

podzimu rozstřílelaTuchoraz podruhé za sebou vysoko vyhrála. Minulý týden si poradila s Libodřicemi 5:0. Tento týden její hráči vyhráli na půdě favorizovaných Tupadel 3:7.

“Hráli jsme s výborným soupeřem, a proto si vítězství opravdu cením. Naši i soupeřovu hru dnes limitoval terém. Na pěti centimetrech sněhu toho mnoho neuhrajete. Nešlo vůbec vést balón, tekže oba týmy jen nakopávaly balóny dopředu a doufaly, že se tu a tam zrodí nějaká šance. My jsme v této taktice uspěli proto, že nám vyšlo prakticky vše, na co jsme sáhli. Domácí s námi až do stavu 3:3 drželi krok, vždy se jim povedlo vyrovnat. Potom byl ale vyloučen jejich brankář a my jsme získali převahu. Co se týče dvou penalt a vyloučení domácího gólmana, myslím si, že bylo vše v pořádku. Na kluzkém terénu šlo těžko odhadovat odskok balónu, a tak brankář musel při dvou neúspěšných vyběhnutích, kdy si naši hráči dali balón včas od nohy, dvakrát faulovat. Musím poděkovat celému týmu za závěr podzimu a doufám, že na jaře budeme hrát ještě lépe. Nedostatky vidím hlavně v defenzivní činnosti,“ zhodnotil zápas vedoucí Tuchorazi Roman Pěkný.