„Odehráli jsme nejlepší zápas, určitě lepší než z Brozanama doma, co se týče předvedené hry. Bohužel jsme udělali tři hrubý chyby v obraně. Z toho ty první dva inkasované góly byly z kategorie mladšího mládežnického věku,“ uvedl trenér Polep Jaroslav Bejlek.

„Jinak první poločas se hrál za mírné převahy domácích. V těchto pasážích nás podržel brankář Procházka. Hned z kraje druhé půle jsme převzali iniciativu my, ale nedokázali se dostat do brankových příležitostí.Je to škoda, protože jsme hráli fakt dobře. Kluky bych chtěl pochválit, protože předvedli kolektivní výkon a kvalitní hru,“ dodal Bejlek, který se ještě vyjádřil k Vyšehradu. „Pokud je tohle mužstvo pomýšlející na postup, byli jsme mu více než vyrovnaným soupeřem.“

Stach: Dřív nám tam to srdíčko chybělo

Zatímco v prních dvou kolech hráli proti nejhůře postaveným týmům tabulky divizní skupiny C, v posledních dvou kolech to byl zase úplně jiný level. Fotbalisté Velimi nejprve minulý týden doma podlehli Letohradu a v sobotu naopak přivezli bod z horké půdy AFK Chrudim (2:2).

„Chtěli jsme hrát rychlý, kombinační fotbal, což se nám zpočátku dařilo a ujali jsme se vedení po sólu Malinského. Když se Velimi podařilo vyrovnat z penalty, tak jsme hned z protiútoku opět vedli po krásné trefě Haufa. Zápas se zlomil snad v desáté vteřině druhé půle, kdy Luptovský odmítl gólovou pojistku. Pak jsme se zbytečně zaměřili na udržení výsledku a kvalitní soupeř toho využil k vyrovnání. Hráči se vydali ze všech sil, bodová ztráta doma samozřejmě mrzí,“ řekl trenér Chrudimi Pavel Jirousek.

„První půli jsme předpokládali, že na nás vlítnou. Určitě měli víc ze hry. Dostáváme strašně laciný góly. Vrcholem je to, kdy dáme góla a za dvacet vteřin dostaneme branku. To se může stát jenom nám. Od 60. minuty jsme měli navrch. Remíza je spravedlivá. Pro mě je cenný, že jsme to vybojovali. Dřív nám tam to srdíčko chybělo. Bojovnost byla výborná,“ uvedl kouč Velimi Jakub Stach.

Pilný: Kluci odvedli naprosto perfektní výkon

Patří do okruhu favoritů, jenomže v prvních dvou kolech se výsledkově trápili. Až v tom třetím zabrali naplno a na domácím hřišti porazili Nový Bydžov (3:0). Díky tomu jsou fotbalisté Kolína stále mezi kandidáty na postup do ČFL.

„Panuje velká spokojenost, protože jsme měli zápas pod kontrolou. Jenom svoji vlastní nedisciplinovaností jsme se dostali do určitýho problému, když byl vyloučený Štoček. Byli jsme rádi, že jsme to přečkali do půle. V kabině jsme si řekli, jak to budeme hrát. Pak i v deseti jsme byli lepší, dali jsme góla a trefili břevno. Kluci odvedli naprosto perfektní výkon po taktický stránce. Navíc nás těší udržená nula, protože jsme ji už dlouho kvůli blbostem neudrželi. Tohle je pro nás důležitý vítězství. Na druhou stranu musím říct, že ten soupeř nebyl až tak kvalitní,“ konstatoval trenér Kolína Bohuslav Pilný.